Семеро дітей-переселенців працюють в гуманітарному центрі Кропивницького. Там видають продукти, засоби гігієни та інші речі жителям, які приїхали з інших областей. Координаторка гуманітарного центру Інга Дуднік розповіла Суспільному, що діти працюють на рівні з дорослими.

Гуманітарний центр у Кропивницькому облаштували в 34 школі. З пів сотні працівників центру – семеро – діти-переселенці. Працюють з 10:00 до 15:00, п’ять днів на тиждень.

Радомира Ткаченко відповідає за реєстр тих, кому потрібна допомога. "Мій батько пішов воювати і я теж не можу просто сидіти вдома, знаючи, що він робить все для того, щоб ця війна закінчилася швидше нашою перемогою. Я також роблю все, що можу".

Єлизавета Сімцова з Харкова та Анастасія Окул з Херсонської області працюють у відділі гігієни. За словами координаторки гуманітарного центру Інги Дуднік, дівчата працюють на рівні з дорослими. "Діти працюють на рівні з дорослими. Якби не їх вік, то по роботі не можна сказати, що це працює дитина. Вони дуже завзяті, самовіддані, в них є той юнацький запал, всю свою енергію і силу вкладають в роботу. У нас працює семеро цьогорічних випускників, які б мали б чути випускні дзвоники в різних містах України, але, на жаль, сталося не так. І зараз вони всі у Кропивницькому".

Єлизавета Сімцова працює в центрі другий місяць. "Я цьогорічна випускниця, хотіла закінчити школу в своєму рідному місті – в Харкові, але закінчила дистанційно в Кропивницькому. Мені захотілося допомагати людям, а не просто сидіти вдома і думати, коли війна закінчиться".

Десятикласниця Анастасія Окул намагається допомогти і підтримати людей, які приходять за допомогою. "В Херсоні, коли я була під окупацією, багато шукала варіантів як допомагати людям, але варіантів з роботою не було. А у Кропивницькому я проводжу час з користю, а не просто сиджу вдома".

Читайте також В гуманітарному центрі у Кропивницькому працює пес-волонтер Тед. Він рятувався зі своїми господарями від війни – приїхав з Луганської області. Пес-переселенець має власні сторінки в Інстаграмі та Тік-тоці. Там викладають відео про роботу гуманітарного центру. У Кропивницькому показали десять світлин з Херсону і Херсонської області. Так організатори вирішили привернути увагу до тимчасово окупованого українського міста та зібрати гроші з їх продажу на потреби військових. Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело