У Черкасах волонтери організували похід до зоопарку для 85 дітей-переселенців, які нині перебувають в області. Такий захід організували для того, аби допомогти їм відволіктись від спогадів про війну, розповів Суспільному керівник громадської організації "Рігбі" Олександр Лимаренко

Щоб побачити посмішки: у Черкасах для дітей-переселенців організували похід у зоопарк

На екскурсію у зоопарк запросили дітей різного віку та з різних міст. Тетяна Глущенко з села Гірське, що на Луганщині, до зоопарку привезла трьох дітей. Менших мати хоче розважити, старшій — Полінці, допомогти психологічно.

"Звісно, у дітей радість. Вони одразу забувають те горе, яке ми пережили. Ми мешкали у підвалі. Старша донька Поліна казала: «Мамо, давай поїдемо»", — розповіла Тетяна Глущенко.

Коли востаннє була в зоопарку, одинадцятирічна Поліна не пам’ятає. Зараз найбільше їй подобається спостерігати за холоднокровними.

"Черепах може й бачила, та я вже не пам'ятаю", — пояснила Поліна.

На відміну від Поліни, п’ятнадцятирічний Максим Григор’єв добре пам’ятає зоопарк у своєму Маріуполі. З його слів, він розміром менший за черкаський, та кращий, бо рідний:

"Так, я пам’ятаю, що ходили туди з мамою, папуг роздивлялися. Весело тоді було".

Разом із Максимом та Поліною волонтер Іван Вільховий розмістив на базі в Смілі майже 200 людей. Їх разом з однодумцями вивозили з Луганщини, Київщини, Донеччини.

"Привозили до себе на базу, був дуже великий потік. Була частина дітей, були пенсіонери, які пожили тиждень і ми їх далі розвозили: кого на захід України, кого за кордон. А останні, кого вивезли з Горського, з Тошківки, з Кримського, то вони залишились", — розповів Іван Вільховий.

Більшість дітей і нині не проявляють емоцій, зауважив Олександр Лимаренко. Разом із друзями з Австралії чоловік з початку повномасштабного вторгнення опікується переселенцями. Аби відволікти від спогадів війни, вирішили привезти малечу до зоопарку.

"Оскільки психологічний стан дітей після побаченого дуже важкий, тому ми вирішили їх вивезти. Наше першочергове завдання – побачити усмішки на обличчі дітей. Я зі своїми друзями, які проживають в Австралії, — Олексієм та Оленою Рігбі, допомагаємо фінансово і цьому притулку", — розповів Олександр Лимаренко.

За словами волонтера, такі відвідування зоопарку планують проводити систематично. А ще урізноманітнити дозвілля дітей екскурсіями та прогулянками Черкащиною.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також "Іноді психологами стають медичні робітники". Як змінилася робота черкаських лікарів у війну Як обрати "правильне" морозиво: поради черкаського експерта Віра в перемогу дає сили: як черкаська родина підтримує тата на війні

Джерело