Про це він розповів у блозі Павла Себастьяновича.

За словами експерта, концепція єдиного центру маніпулювання світовою економікою, що світ керується якоюсь глобальною закулісою, де сидять ляльководи і смикають за ниточки, неможлива, тому що економічна система набагато складніша.

«Світ не такий простий, щоб його пояснювати змовою якихось десяти столітніх фінансистів, які сидять десь у США», - наголошує Олексій Кущ.

Олексій Кущ порівняв роботу економічної системи з нейронною мережею людського мозку

Він порівнює систему економічних взаємозв'язків та взаємодій між різними суб'єктами економіки з нейронною мережею людського мозку, в якому також є певні центри активності, які впливають на ті чи інші процеси.

«Так і у світовій економіці є певні процеси, які впливають, і економіка підлаштовується під їхній вплив, але не є прямим результатом їхньої конспірологічної діяльності», - пояснює Олексій Кущ.

У той же час, зазначає економіст, є певні процеси, які викликають це конспірологічне підґрунтя. За приклад він наводить ситуацію, коли у 2014 році найбільший міжнародний інвестиційний фонд Франкліна Темплтона активно купував українські борги і тут явно не йшлося про якусь ринкову кон'юнктуру.

Тобто, пояснює гість програми, є якась інформація, коли і що потрібно купувати, як скористатися ситуацією. Так, констатує він, Франклін Темплтон сконцентрував понад 40% українських зовнішніх боргів, що дало йому домінування в Раді кредиторів, коли підписувалася відома реструктуризація 2015 року.

«Ці фонди називають ще фондами-стерв'ятниками, вони в принципі діють по всьому світу, і, до речі, їхнє функціонування і викликає відчуття присутності рептилоїдів, які з'являються і насправді є основними драйверами тих чи інших процесів», - розповідає Олексій Кущ.

Джерело