Літнє сонцестояння — це момент, коли нахил осі обертання Землі у напрямку на Сонце набуває найменшого значення.

Оскільки літнє сонцестояння триває лише короткий момент часу, то для дня, коли відбувається літнє сонцестояння, існують й інші назви, наприклад: "середина літа", "найдовший день" або "перший день літа».

У залежності від зсуву календаря, літнє сонцестояння відбувається 20 чи 21 червня в Північній півкулі та 21 чи 22 грудня у Південній півкулі. Щороку ця дата змінюється.

Літнє сонцестояння 21 червня 2022: що варто зробити і що категорично заборонено

Свято літнього сонцестояння широко святкується різними народами. У слов'ян свято відоме як Івана Купала, у фінів-інгерманландців і — Юханнус, у латишів — Ліго.

Літнє сонцестояння 2022: що категорично заборонено 

Піддаватися негативним емоціям.

Гніватися, злитися, сумувати.

Сваритися, використовувати нецензурні слова.

Бути агресивним.

Плакати. 

Літнє сонцестояння 2022: що варто зробити

Стрибати через багаття для очищення, позбавлення від усього поганого та отримання нових сил.

Змайструвати із гілок колесо і вкинути його у багаття. Подумайте під час цього про те, чому вогонь – символ нового начала, що нове ви хотіли б принести у своє життя.

Зробіть з ароматних літніх трав та квітів вінок, прикріпіть до нього свічку й спустіть на воду. Такий ритуал неодмінно надихне вас на нові звершення і втілення мрій у реальність.

Папороть приносить успіх, тому назбирайте її листя, висушіть як гербарій та носіть із собою, наприклад, у робочому блокноті, щоб привабити удачу.

День літнього сонцестояння – це час для фантастичного сексу, адже саме у ніч літнього сонцестояння українці та інші народи збиралися у гаях, у лісах та луках коло води, щоб утворювати священні пари для плотських утіх. Комусь після такої ночі вдавалося зберегти пару на все життя.

Читайте також: 

Літнє сонцестояння: традиції та звичаї

Секс та здійснення бажань: як пережити літнє сонцестояння

Правда про літнє сонцестояння: Купала, ритуальний секс та магія вогню

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело