Між Вінницькою та Кіровоградською областями вузькоколійним маршрутом Гайворон-Рудниця запустили додатковий рейс потягу. Він їздить тричі на тиждень. Через брак пального та меншу кількість автобусів, у цьому напрямку – це єдиний регулярний вид транспорту.

Потяг їздить тричі на тиждень – у середу, п’ятницю і неділю. Виконує один рейс – до Рудниці і назад. Зупиняється на 14 станціях. 78 кілометрів долає майже за чотири години. Вартість квитка – 31 гривня.

Рудниця Вінницької області за 80 кілометрів від Гайворона. У цьому напрямку для багатьох жителів— це єдиний регулярний вид транспорту, каже заступник начальника депо Омелян Свідрук: "Попит є, автобуси не ходять".

За маршрутом Гайворон-Рудниця запустили додатковий рейс вузькоколійного потягу

Через брак пального в перший місяць після вторгнення Росії Гайворонська автостанція не працювала, автобуси не їздили. Нині працюють до обіду. За два останні місяці перевізників і пасажирів поменшало вдвічі, розповіла начальниця автостанції Лідія Дяченко.

Тепловоз, який везе вагон, працює на дизельному пальному. Щоб з’їздити в Рудницю і повернутись в Гайворон, треба 210 літрів, говорить Омелян Свідрук. "Ми забезпечені, дизпаливо є, не у такій кількості, як раніше було, але є".

Ширина вузької колії – 75 сантиметрів, залізнична – вдвічі ширша. У Гайвороні вузькоколійку побудували понад 130 років тому.

Сім'я Інни Пияк їхали вузькоколійкою вперше, щоб подивитись краєвиди. Вони двічі переселенці. Вперше – у 2014 році з Донецька, вдруге – у квітні цього року з Києва. У Гайворон приїхали до батьків. "Ми любимо свою країну безмежно, а з 2014 року зрозуміли, що кожну хвилину, яку можна витратити на подорожі, то треба витрачати, життя одне, треба цим користуватися. Сьогодні у нас мінівідпустка".

Раз у два тижні потягом користується Галина. Їздить із Лугового, що за сім кілометрів: "Бензин дорогий, діти продуктів не привезуть, а так я собі сіла на поїзд, купила що треба, там онука зустріне: "Їж, бабо, до другої пенсії".

Переселенець з Донецька Володимир Піяк їхав у Бершадь: "Ми вперше у цьому потязі, нам дуже цікаво, як ця вузькоколійка працює. Незвично, у нас трамваї, навіть, ширше, а тут такий потяг, цікаво".

Нині в Гайвороні живе майже три тисячі переселенців, розповів міський голова Роман Волуйко. Багато хто почав виїжджати в сторону Києва, Гостомеля, Бучі, Ірпеня, але ми бачимо тенденцію до збільшення, бо почали їхати зі сходу країни – це Донецька, Луганська області.

Читайте також

Довелось переїжджати двічі. Лікарі евакуювались з Краматорська в Гайворон Знайшли скло, гачки та залізо. У Гайвороні на Кіровоградщині розчистили дно річки на міському пляжі Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело