Декоративні екзотичні рослини понад десять років вирощують учні Грижинецького шкільного лісництва. У закладі є теплиця та розплідник. Рослинами діляться із іншими школами громади.

Усі дерева, кущі та рослини на території школи вирощені та посаджені дітьми.

“Кожне деревце посаджено руками певної дитини. Вони знають, що де садили. Випускники приводять своїх дітей і кажуть: це я тут садив", — говорить директор Грижинецької школи Юрій Могер.

Екзотичні рослини та плодові дерева вирощують у школі на Вінниччині

У теплиці школярі вирощують посадковий матеріал.

“Територію нашої школи прикрашають різноманітні екзотичні рослини. Ялівець, самшит, туї, сосна кримська та барбарис”, — розповідає 7-класниця Анастасія Заболотна.

Вирощені в теплиці рослини переносять до розсадника, аби акліматизувались. На площі понад 6 соток росте модрина, ялівець, туї, горіх чорний, сосна кримська та барбарис. Також є плодові дерева: абрикос, груша, яблуні, сливи.

“Ми їх сюди пересаджуємо після того, як прижились в теплиці. Укріпилась коренева система і готові до висадки у відкритий грунт”, — говорить керівниця гуртка "Юні лісівники" Світлана Карпюк.

Робота в учнівському лісництві триває і під час канікул. Діти приходять доглядати за рослинами. Цьогоріч їх виросло більше ніж сподівались, розповідає семикласниця Анастасія Заболотна.

"Цього року не лише засадили нові алейки, але й поділились з іншими школами Гніванської громади" , — каже Анастасія Заболотна.

Наразі в учнівському лісництві намагаються виростити тис ягідний. Оскільки до лісів ходити заборонено, у закладі навіть з'явилися галявина з польськими грибами. Їх не зрізають. За словами директора Юрія Могера, місцеві жителі приходять фотографуватись. Поруч — водойма , де живуть золоті рибки та маленька жабка.

Читайте також

"Фазани, голуби та декоративні кури": як працює орнітологічний центр у школі на Вінниччині Острівці безпеки, круговий рух та озеленення: у Вінниці реконструюють одне з перехресть

Джерело