10 медиків, які змушені були тікати від війни працюють у Жмеринській центральній районній лікарні. Одні приїхали — 2014-го, інші — цієї весни. Для того, аби працевлаштувати їх, довелось змінювати штатний розпис і вводити нові посади, — каже директор лікарні Ростислав Боровський.

"В нас працює 5 лікарів, 5 працівників середнього і молодшого складу. Ми знали, що мали піти людям на зустріч, щоб вони могли себе забезпечити", — розповідає Ростислав Боровський.

Віра Волкова — медична сестра. У Донецьку, де народилась і прожила майже 30 років. Там залишилися її батько, бабуся, сестра, племінник. Вона з чоловіком та донькою виїхала влітку 2014- го.

"Не хочу приймати те що відбувається там. Я народилась в Україні, я хочу жити в Україні, там окупована територія. Ми хочемо миру", — каже Віра Волкова.

10 квітня цього року виїхав із Донеччини разом із родиною лікар-анестезіолог Олег Онищенко. Каже, в міф "8 років бомбили Донбас" вірять лише жителі окупованих територій та у Росії. Розповідає, те що було 2014-го і тепер — порівнювати не можна.

"Те що тотально відрізняється, це авіація, артилерія, бо неспівставні руйнування з 2014 і тепер. Такого як зараз не було", — кжае Олег Онищенко.

Наразі в Жмеринській районній лікарні працевлаштовано десять медиків, які через війну змушені були залишити домівки. Для цього, навіть, довелось змінювати штатний розпис закладу, — розповідає заступниця жмеринського міського голови Ольга Боровська. Направляли, каже, сюди всіх медиків, які реєструвались у місті.

"Я телефонувала головному лікарю і говорила, а сьогодні прийшла людина, вона ендоскопіст, інфекціоніст, медсестра і вдалося працевлаштувати людей", — каєе Ольга Боровська.

Директор лікарні Ростислав Боровський, — каже , оскільки міська влада розширення штату погодила, а фінансування здійснює НСЗУ в залежності від кількості пролікованих хворих, вирішив ризикнути. І зрештою заклад та пацієнти від того лише виграли. Не кожна районка має фахівців такого рівня.

Читайте також

Понад тисячу переселенців шукають роботу: які вакансії актуальні на Вінниччині

Джерело