Чотири автівки, заповнені продуктами, військовою амуніцією, технікою, маскувальними сітками, аптечками, засобами гігієни, повезли на передову волонтери ГО "Мольфар". Про це Суспільному розповіла очільниця організації Юлія Вотчер.

Із повномасштабним наступом, каже, позицій, куди розвозять допомогу — стало значно більше. На фронт їздять чотири рази на тиждень. Автівки, якими доправляють вантаж, залишають у користування військовим.

Ящики для захисників пакують у волонтерському центрі "Мольфар". Пакунки підписують — що, кому і куди. Вантажать практично усе: від смальцю, консервів, мʼяса і фруктів — до маскувальних сіток, лопат і пічки. Цього разу воїнам везуть розгрузки, аптечки натівського зразка, які самі шиють, принтери, ноутбуки, безпілотник, приціл для снайперів і шини.

Від консервів до маскувальних сіток: вінницькі волонтери відправили на передову чотири автівки гумдопомоги

Борщові заготовки, тушкованки, картоплю — передають громади Вінниччини.

"За раз відправляємо більше шести тисяч вареників. Ліплять у с. Клекотина (Шаргородський район), Мурафа. Дитячі садочки, школи. В останню хвилину їх пакуємо. Воно домашнє, пахне домом. Перше, що вони кажуть: "Смакоту треба". От це відноситься до цієї категорії", — каже волонтерка Ольга Пінаєва.

Сергій Чегорський волонтерить з 2014. Каже, радіє щоразу, коли везе допомогу на фронт, бо щоразу має надію побачити сина. Позивний "Дєд" вісім років на війні. Пішов добровольцем. Зараз на Донеччині.

"Коли не беруть — прошусь, щоб постійно брали. Сьогодні вже четвертий раз їду. Якщо ми всі разом — ми переможемо", — каже Сергій Чегорський.

Нині суспільство розділилося, каже Юлія Вотчер.

"В одних війни ще не було, в других — вона вже закінчилася. Треті — допомагають", — каже Юлія Вотчер.

Для неї, розповідає, війна триває не три місяці, а вісім років і 110 днів. З початку окупації Донецької і Луганської областей жінка возить воїнам їжу, одяг, техніку. У поїздках знімає відео. Не раз потрапляла під обстріли, але, говорить, не боїться загарбників, бо ми інші люди — вільні і на своїй землі.

За турботу і допомогу захисники щоразу дякують. Підсумки на фронті хлопці розбирають, як гарячі пиріжки, каже волонтерка.

Читайте також З Лукашівки в Лукашівку: на Вінниччині мешканці громади збирають допомогу для села на Чернігівщині Відправили 16 автомобілів: у дитячому будинку сімейного типу на Вінниччині щодня готують захисникам

Джерело