Хмельницький інклюзивно-ресурсний центр №1 влітку продовжує проводити тестування розвитку дитини на наявність особливих освітніх потреб для жителів громади й дітей з родин переселенців. Якщо батьки непокояться щодо наявності в їхніх дітей, які підуть у перший клас, особливих освітніх потреб, ще є можливість пройти комплексне оцінювання та з вересня потрапити в інклюзивні класи.

Про це в етері Українського радіо "Поділля-центр" розповіла директорка Хмельницького інклюзивно-ресурсного центру №1 Ольга Рибак.

За її словами, від початку повномасштабної війни роботу центру довелося перебудувати.

У Хмельницькому інклюзивному центрі проводять оцінювання розвитку дітей, які йдуть у перший клас

"Наразі послуги надаються в змішаному режимі, частково онлайн, частково офлайн. В літній період фахівці центру працюватимуть за новим графіком з урахуванням відпусток, проте весь необхідний комплекс оцінювання буде надаватися і за таких умов", - розповідає Ольга Рибак, директорка центру.

Додає: влітку ще є можливість пройти комплексне оцінювання розвитку дітей, які підуть у перший клас цієї осені, і чиї батьки непокояться щодо наявності в них особливих освітніх потреб.

"Більшість діток, які йдуть у перший клас у наступному навчальному році, і батьки, знаючи про можливі прояви труднощів, уже до нас звернулися та отримали рекомендації, й звернулися у навчальний заклад. Є такі випадки, що батьки звертаються у серпні. Звертаю увагу таких батьків на те, що адміністрації освітнього закладу потрібен час, щоб організувати інклюзивний клас. І тому, чим раніше до навчального року вони звернуться до нас за рекомендаціями, тим менша ймовірність, що їм організують інклюзивне навчання", - говорить Ольга Рибак.

Читайте також Вступна кампанія 2022. Як відбувається на Хмельниччині та чи готові виші області розпочати очне навчання 1 вересня. Випускники шкіл Хмельниччини матимуть змогу навчатися в Оксфордському університеті штату Міссісіпі Сполучених Штатів Америки. На Хмельниччині готуються до початку нового навчального року. Планується, що з 1 вересня у школах, університетах та закладах професійно-технічної освіти навчання розпочнеться в очній формі.

Джерело