Батьки школярів вийшли під стіни Коломийської міської ради, щоб висловити незадоволення щодо реорганізації ліцею №2. Зробити з ліцею гімназію – це понизити статус закладу, кажуть вони.

Реорганізація включає в себе те, що до них приєднають два садки №11 та 14 та заберуть 10 і 11 клас. Діти тут вчитимуться тільки до 9 класу, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на НТК.

В Коломиї, через нестачу коштів, реорганізовують ліцей, але батьки проти

Як розповів директор Коломийського ліцею №2 Володимир Семчак, це загроза для педагогів втратити роботу. Та найважливіше, що діти, які зараз закінчили 9 та 10 класи, змушені шукати іншу школу.
«Наші кабінети будуть пусткою стояти. Вчителі не матимуть навантаження і змушені будуть залишити роботу», – каже він.

Представники ліцею акцентують, що їхні школярі були численними призерами олімпіад, мали гарні результати на ЗНО та конкурсах, відтак реорганізовувати заклад – неприпустимо. Додають, що 320 закладів в області, вони ніколи не опускалися нижче 20-30 місця.

Зауважимо, що відповідна реорганізація робиться у рамках реформи. Правда, обов’язкове виконання її до 2027 року. Тобто часу для того, щоб втілити реформу вистачає.

Як каже голова міста Коломиї Богдан Станіславський, причина проста: потрібно економити кошти.

«Ми робимо оптимізацію, діти як ходили в садки, так і ходитимуть. Зараз йде питання єдиної юридичної особи, – пояснює він. – Так мобілізуються спільні кошти, адміністративний ресурс і є прив’язка дитини».

Він підсумовує, що з 1 вересня вони не будуть набирати 10 клас у лей заклад. Особливо, якщо врахувати, що ліцею вже не вистачає понад 1 млн. грн.

Як повідомляв “Галицький кореспондент”, МОН оновить шкільні програми і “Війну і мир” вивчати в школі не будуть.

Джерело