Другий тиждень у Липовецькій школі №3 тривають роботи з облаштування підвалу. У школі навчається 143 дитини, ще 16 заявок станом на початок червня подали батьки-переселенці, — каже Андрій Шпіхернюк. Для організації очного навчання — цього укриття вистачить, адже воно розраховане на 200 людей.

Місцева жителька Леся Кухарчук білить стіни. Каже, тут навчається її донька. Хоче, аби з першого вересня уроки проводили офлайн. А для цього, потрібно, щоб у школі був схов на випадок повітряної тривоги.

"Дуже велика йде нагрузка на мене, як на маму, і думаю, що на усіх батьків теж", — каже Леся Кухарчук.

Працюють не лише батьки, а й техпрацівники та вчителі. Приміщення, яке прибирають раніше використовували як склад, — каже вчителька початкових класів Наталя Слободянюк. Сюди зносили старі меблі, зокрема парти та стільці.

У приміщенні, яке використовуватимуть як сховище ще потрібно облаштувати освітлення та запасний вихід, перевірити вентиляцію, провести воду. А ще встановити парти зі стільцями для проведення уроків. Це, якщо повітряна тривога триватиме довго, — каже директор закладу Андрій Шпіхернюк. Розповідає, поки ремонтують за кошти школи, надалі потрібна буде спонсорська допомога.

"Ми готуємо розетки, лавки, парти, щоб оранізувати міні навчання тут за потреби, і щоб дітям тут було комфортно і зручно", — каже Андрій Шпіхернюк.

Укриття, каже, роблять за рекомендацією заступника міністра освіти і науки Андрія Вітренка. Під час телемарафону урядовець, зазначив, що з 1 вересня у школах, університетах та закладах профтехосвіти навчання в офлайн режимі буде за умови, якщо у регіоні не ведуться бойові дії і у закладах є бомбосховища.

Читайте також

Демонтувати чи зберегти: в Тульчині вирішують долю пам'ятника Суворову Врятував населення та екіпаж: вінницький ліцей носитиме ім'я льотчика Дмитра Майбороди

Джерело