Перейменувати вулицю Писарєва на честь української поетеси Олени Теліги – таке звернення на сайті місцевих петицій зареєстрував вінничанин Андрій Сенів.

Дмитро Писарєв – російський публіцист та літературний критик. За словами автора петиції, жодного відношення до Вінниці та до України він немає.

"Вулиця Писарєва названа на честь Дмитра Писарєва (1840—1868) – російського публіциста і літературного критика, який чотири роки свого короткого життя провів у Петропавлівській фортеці і потонув у Ризькій затоці у віці 28 років. Жодного відношення до Вінниці, як і до України, Дмитро Писарєв немає. Пропонується перейменувати вулицю Писарєва, та присвоїти їй назву Олени Теліги – талановитої української поетеси і патріотки, борчині за незалежність України, життя якої стало прикладом жертовної любові до України", – йдеться у петиції.

У Вінниці просять перейменувати одну з вулиць

Збір підписів розпочався 7 червня. Він триватиме 14 днів. Щоб петицію розглянули в міській раді, вона має набрати 350 підписів.

Що відомо

У Вінниці містяни можуть долучитись до перейменування вулиць та внести свої пропозиції. Свої пропозиції можна надсилати на електронну адресу [email protected] Нині у Вінниці сформували перелік вулиць, які рекомендовано перейменувати у рамках деколонізації міста. Це — 82 назви, або ж 194 топоніми (вулиці, провулки, проїзди, тупики, парк).

З переліком, а також з обґрунтуванням, чому конкретні топоніми можуть бути перейменовані, можна ознайомитися за посиланням. Наразі цей перелік не є остаточним, туди можна внести пропозиції.

Читайте також: Демонтувати чи зберегти: в Тульчині вирішують долю пам'ятника Суворову

Джерело