Військовослужбовець, який захистив дипломну роботу на передовій родом з Хмельниччини. Історію зі захисту опублікував викладач Вінницького національного технічного університету. За вихідні вона розійшлась різними медіаресурсами та набрала кілька сотень тисяч переглядів. Суспільне з’ясувало – 23-річний військовий родом з села Івашківці Новоушицької громади. До повномасштабного вторгнення він встиг відслужити строкову службу у Збройних Силах України та підписати контракт.

Військовослужбовець Михайло Копитко, який наразі перебуває на передовій, на інтерв’ю не погодився з міркувань безпеки. Його мати, Наталія, розповіла, що перед іспитом син готував доповідь на захист на картонній коробці, яка трапилась під руку.

«Ручку він там знайшов. Зошит або ж аркуші – ні. Він розірвав велику картонну коробку і весь свій виступ записав на тій картонній коробці. 2 червня подзвонив ввечері й на емоціях розказав: «Мамо, зв'язок був поганий, виліз на якусь установку і склав іспит»», - говорить Наталія.

«Написав доповідь на картонній коробці» - мати військового з Хмельниччини, який захистив диплом на передовій

За її словами, рішення сина підписати контракт прийняли нелегко.

«Про контракт він нам говорив вже десь рік. Ми відмовляли-відмовляли і в кінці січня здались. Ми бачили, що мусимо його підтримати, бо це його рішення і він від нього не відступить», - каже мати військовослужбовця.

Михайло з дитинства любить читати, каже Наталія і показує книги, які він передав їм перед поїздкою на фронт.

«Він каже: «Мамо, передам вам посилку з речами своїми». Ми поїхали на Нову Пошту і там було кілограмів 15 книжок. Всі кошти, які ми йому надсилали цих півтора року, поки він служив в армії, він витрачав на книжки», - розповідає жінка.

Про те, що захистом дипломної з передової Михайло прославився, його мати дізналась із соціальних мереж.

«Коли читаю коментарі, які пишуть люди, чужі люди, я пишаюсь своїм сином, як пишається кожна мати. Люди пишуть: «Дитино, повертайся живим», «Слава нашим воїнам»», - говорить Наталія.

Не відмінник, але наполегливий і старанний – так про Михайла згадує його перша вчителька, Ніна Іванівна.

«Ця наполегливість і старанність залишилась в його характері до сьогоднішнього дня. В школі Михайло був тихим та скромним», - розповіла перша вчителька військовослужбовця.

Як розповіла однокласниця Михайла Ілона Чіпак, армія додала хлопцю мужності, Дівчина говорить, знала, що однокласник служить і була здивована кількістю публікацій в мережі.

«З кожною публікацією гордість переповнювала ще і ще, тому що це однокласник і дуже хороший друг. Він – чуйна людина, до якої можна завжди прийти. Він вислухає, допоможе, підтримає», - каже Ілона.

В дописі викладач університету написав, що поставив Михайлу четвірку. Його мати, Наталія, каже – сподівається, що оцінка дійсно заслужена і син на неї вивчив.

Читайте також Філологиня з Хмельницького допомагає організувати українську школу в Іспанії. Тисячі репостів і десятки тисяч коментарів зібрав у соцмережах вірш поетеси з Хмельницького.

Джерело