Дві пересувні установки з сонячними панелями привезли у Чернігів 3 червня. Інформацію Суспільному підтвердила начальниця пресслужби Чернігівської міської ради Юлія Циганок.

Загалом на них витратили 60 тисяч гривень (виробник погодився продати їх по собівартості — по 30 тисяч кожну установку). Про це в коментарі Суспільному сказав чернігівський підприємець та волонтер Дмитро Моісеєнко. Він домовлявся про придбання панелей та понад місяць збирав на них кошти. Каже, долучалися як чернігівці, так і його друзі з Португалії, Голландії, Іспанії.

"Хто 20, хто 30 доларів. Хто 50 гривень. Але найбільше коштів надіслала компанія, що займається організацією концертів, близько 58 тисяч гривень".

До 3 кВт кожна: у Чернігові з'явилися дві пересувні установки сонячних панелей

За словами Дмитра, він під час війни привозив електрогенератори до лікарень, а тому вважає, що запасне джерело живлення має бути саме в закладах охорони здоров'я. Наводить також приклад Вінниці — за його словами, там за допомогою таких панелей провели світло в бомбосховища.

Як розповіла Юлія Мурашко, установки передали на баланс КП "Міськсвітло". Ті, у свою чергу, передаватимуть їх за потреби іншим установам та закладам — наприклад, лікарням.

Кожна станція виробляє до 3 кВт електроенергії, а її потужності вистачить, щоб виконати невеличку хірургічну операцію, під'єднати прилади 220V, підзарядити ґаджети. Панелі можуть працювати навіть за похмурої погоди. Вони обладнані акумуляторами.

Читайте також:

Пожежну машину, автобуси і сміттєвози — до Чернігова привезли техніку з Європи

Джерело