Безкоштовний майстер-клас з виготовлення карамелі провели для дітей-переселенців віком від 3 до 12 років у Вінниці. У ролі майстрів себе спробували 15 учасників.

Для дітей влаштували шоу по виливу карамелі. Одягли у форму майстра-карамельє та навчили секретам створення власного льодяника.

"Усе починається з того, як зварилася карамель. Із чого вона вариться, які інгредієнти, барвники, ароматизатори. Ми не працюємо взагалі із синтетикою, використовуємо лише натуральні складники. Діти працюють у парі з майстром. Вони не можуть зробити це самі, бо карамель у процесі виготовлення дуже гаряча. Із нею треба швидко працювати, бо, якщо вистигне, нічого не вийде", — розповідає власник майстерні Віктор Корбанюк .

Карамельне шоу та власний льодяник: у Вінниці відбувся

За його словами, до початку пандемії Ковід-19 часто проводили схожі безкоштовні заходи. Для діток переселенців груповий майстер-клас провели вперше.

"Зараз хочеться діткам донести радість, відволікти їх та батьків від новин. Чудово розуміємо, що несолодко їм зараз", — каже Віктор Корбанюк .

Двох синів п'яти та восьми років на майстер-клас привела Яна з Херсонщини. Розповідає, діти дуже люблять солодке і цікавляться, як його створюють.

"Вирішили також спробувати зробити льодяники самостійно. Дозвілля у дітей зараз не таке активне, як раніше: садочки, школи, більшість спортивних секцій закриті. А дітям потрібно якось розвиватися, до чогось долучатися", — говорить Яна.

До Вінниці із родиною переїхала місяць тому. Два місяці були в окупації.

"Як тільки змогли виїхати і доїхали до підконтрольної території, обрали для проживання Вінницю. Поки-що пануємо залишатися тут. Повертатися на територію, де панують росіяни, не хочемо. Там зараз дуже важко: медицини немає, ліків немає. Розвитку немає. Діти дуже бояться вибухів. Лише зараз трішки прийшли до тями, що можна якось спільно виходити на вулицю, спілкуватися. Такої загрози, як була там, немає. У Херсоні на вулиці російська техніка. Вони постійно це бачили. В перші дні запитували, чи нас не будуть бомбити. Доходило до істерик. А до Вінниці уже звикли, дуже гарне місто, зручна інфраструктура, громадський транспорт", — розповіла Яна.

Власноруч створені льодяники діти забрали із собою. Крім того, їх пригощали й іншими солодощами. Схожі майстер-класи планують проводити й надалі. Про них повідомлятимуть на сторінках "Майстерні карамелі" у соцмережах.

Читайте також

Юристи благодійного фонду безкоштовно консультують переселенців на Вінниччині З фронту у пологовий: захисника відпустили на зустріч з новонародженою донькою

Джерело