Польське посольство розповіло про особливості повторного перетину українсько-польського кордону, а також виїзду в країни ЄС, коли дні безвізового перебування вичерпано.

Чи можна приїхати з Польщі до України й повернутись назад: відповідь від Посольства

На сайті Вінницької ОДА оприлюднили алгоритм дій українців щодо повторного перетину українсько-польського кордону:

українець має право знаходитись на території Польщі легально протягом 18 місяців, починаючи з 24.02.2022, якщо метою його в’їзду є отримання міжнародного захисту (отримання PESEL UKR є підтвердженням цього та фактом реєстрації в країні незалежно від наявних проїзних документів); якщо ви залишаєте Польщу більше ніж на 30 днів однією поїздкою (виїзди НЕ сумуються), ви втрачаєте міжнародний захист, соціальне забезпечення та, відповідно, право “пільгового” в’їзду; якщо ви виїхали в Україну менше ніж на 30 днів з особистих/побутових питань, вас мають пустити зворотньо, АЛЕ остаточне рішення за польською Прикордонною службою (тобто 100% гарантії немає); Українські прикордонники мають право відмовити у повторному виїзді з України без закордонного паспорта (звичайного чи біометричного).
якщо ви бажаєте їхати далі до ЄС, але минуло понад 90 днів перебування, то це допустимо лише у тому випадку, якщо ви плануєте «взяти» захист іншої країни ЄС. Легальне переміщення в межах Шенгенської зони можливо за наявності короткострокової чи довгострокової візи або дозволу на проживання, виданого державою-членом ЄС.
Важливо! Українці мають право виїхати з України з будь-яким наявним документом, що підтверджує особу, лише один раз. Вдруге з «внутрішнім» паспортом, ID-карткою, свідоцтвом про народження вже не випустять. Детальніше за

Джерело