Волонтери цього притулку після 24 лютого знайшли нових господарів для трьох тисяч собак та котів – і в Україні, і за кордоном.

Як у Львові рятують тварин, які постраждали від війни

Ще на початку цього року в “Домівці врятованих тварин” у Львові утримували близько 250 переважно диких звірів та птахів. А з кінця лютого сюди з гарячих точок України стали масово привозити свійських тварин і домашніх улюбленців. Тут їм надають прихисток, лікують, при потребі — знаходять нових люблячих господарів.

…У вольєрах живуть лисиці, дикобрази, вовки, борсуки, єноти, мавпи, а також лелеки, сови та свійська птиця. Чимало їх постраждало від війни. “Оцих чотирьох білих курочок привезли з Ірпеня, — розповідає 31-річна волонтерка Іванна. — Тепер живуть у великому вольєрі разом з індиками, качками й кабанчиками”.

А ось — козел Борис з Горенки, що на Київщині. У нього вздовж хребта накладено ліки, що мають врятувати від важкого опіку. Сарай, де була тварина, загорівся через потрапляння ворожого снаряда… Задля евакуації тварини небайдужий чоловік придбав причеп до авто. Тепер круторогий Борис проходить у Львові лікування, після одужання його виводитимуть на випас.

Заходжу до приміщення, яке наприкінці зими виділили для собак, побудувавши 40 вольєрів. Тут на підстилках та матрацах нині відпочиває 38 тварин. Звертаю увагу на чималих розмірів “кавказця”. Він — з Харкова, його господарі планують виїхати за кордон, тож пес тут на перетримці, бо в помешкання,
де його власники зупинились, не дозволили вселитись із собакою.

“Цього песика евакуювали з Миколаєва, а цього — з-під Києва, — проходячи повз вольєри, розповідає Іванна. — Їх привозять наші волонтери або люди, що доставляють у гарячі точки гуманітарну допомогу, а дорогою назад забирають тварин”.

Чимало собак і котів сюди потрапило з Львівського залізничного вокзалу, де люди, евакуйовані з гарячих точок, залишали їх прив’язаними чи в переносках…

“А ця руденька “дівчинка” потрапила до нас із Баштанки, — каже 32-річна волонтерка Олена, відчиняючи клітку, в якій на матрацику лежить середніх розмірів собака. — Після того як неподалік біля неї впав снаряд, стала дуже полохливою. Але потроху до нас звикає, вже виходить гуляти на повідку. Правда, незнайомих людей ще остерігається”.

До вольєрів підходить молоде подружжя, показуючи фото собаки, яке побачили на сайті “Домівки врятованих тварин”.

“Він схожий на пса, який був у моєї мами, вона за ним дуже сумує”, — пояснює чоловік. З вольєра виводять молоденького чорного Боя — нечистокровного пітбуля, він одразу ж рветься побігати.

Поки вони знайомляться, дізнаюся, що сьогодні зранку небайдужі вже забрали двох цуциків, які два місяці тому народилися в Ірпені, їх під обстрілами підібрала місцева мешканка. Один тепер житиме в молодої пари, другий — у подружжя з дітками.

“Загалом з кінця лютого ми прийняли понад 3 тисячі собак і котів, — констатує Олена. — Приблизно 1500 прилаштували за кордоном, зокрема в Польщі, Німеччині, Латвії, Англії, навіть у США. Для цього спершу
надсилали місцевим волонтерам анкети тварин з їхніми фото, а коли знаходилися люди, готові їх забрати, — відправляли у супроводі знайомих, які туди їхали чи летіли”.

Ще для півтори тисячі тваринок знайшли господарів серед львів’ян. До слова, волонтери дуже прискіпливо ставляться до умов, в які забирають їхніх підопічних, тож укладають з новими господарями договір.

“Ми навідуємося до тварин — приміром, для ревакцинації, — пояснює Олена. — На жаль, траплялись випадки, коли люди запевняли, що собака житиме в будинку, натомість тримали її припнутою надворі. Згідно з договором, ми вилучаємо таких тварин. Але переважно тваринки щасливі у нових сім’ях. Нам надсилають фото і відео собак та котів, на яких видно, як вони змінились, — стали веселими, активними”.

“А можна подивитись на котиків? — звертається до волонтерів відвідувачка, яка щойно прийшла з чоловіком та донькою підліткового віку. — Ми з донькою дуже хочемо, але чоловік наразі заперечує”.

Волонтерка повела їх до приміщення, де утримують котів. “Тато, ти лише поглянь!” — радісно вигукує донька. Здається, додому вони повернуться з пухнастиком!

Джерело