Маріуполь знаходиться на межі епідемічної та екологічної катастроф. Трупна отрута може потрапити у водопровідну систему міста та спричинити багато проблем.

Маріуполь на межі екологічної катастрофи: труnна отрута стікає у воду


Про це повідомила уповноважена Верховна Рада України з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, протягом майже трьох місяців захоплення та окупації міста жителі ховали убитих у дворах своїх будинків, у парках та інших місцях поблизу. Поруч із цими місцями знаходяться комунікації водопостачання та водовідведення.

“Могили переважно не дуже глибокі – майже на поверхні. Після запуску пошкоджених систем водопостачання вода вилилася на поверхню землі і почала розмивати стихійні поховання. Внаслідок цього виникла висока загроза влученню трупних отрут, бактерій, мікобактерій туберкульозу та інших збудників хвороб, які могли бути у померлого., у водопровідну систему, підземні джерела та річки з морем. Враховуючи, що фільтраційні системи та насосні станції для перекачування каналізаційних стоків також пошкоджені окупантами, питна вода змішується зі стоками із каналізації та стає непридатною для споживання”, – зазначила вона.

Крім того, російські загарбники перетворили місто на сміттєзбірник. Ніхто не прибирає сміття з вулиць уже два місяці. Стихійні звалища організовують біля під’їздів будинків.

Джерело