Напередодні 161-ої річниці з дня перепоховання Тараса Шевченка у Дніпрі влаштували мистецький захід біля пам'ятника Кобзарю. Про це повідомляють кореспонденти Суспільного, які побували на заході.

До заходу долучилися художники та музиканти. Тріо бандуристок “Етніка” виконали народні мотиви.

“Через те, що Тарас полюбляв кобзу, ми, бандуристки, вважаємо це дуже символічно – вшанувати його пам'ять. У нашому репертуарі дуже багато пісень на слова Шевченка, які ми залюбки граємо. І саме зараз, у такі часи, ми намагаємось підняти дух наших українців та нагадати, що ми творча і сильна нація. Ми обов'язково переможемо, якщо будемо вшановувати своє коріння”, – говорить засновниця тріо Вероніка.

До річниці з дня перепоховання Тараса Шевченка у Дніпрі влаштували мистецький захід

Валентин Назаренко просто неба малює портрети співачок. Говорить: постать Шевченка має велике значення в українській культурі, тож вирішив долучитися до заходу.

Борис Романов – переселенець з Сєверодонецька, у Дніпрі близько двох місяців. На заході представив свої роботи — екслібриси. Це невеликі книжкові знаки у вигляді графічного зображення, вони вказують, кому належить книга.

“У мене велика серія, десь за 50 “Шевченкіан” – тобто робіт, присвячених Шевченку. До дня народження Кобзаря я традиційно роблю екслібрис, починаючи з 1986 року”, – говорить митець.

Читайте також

- “Світ ловив мене…” У Дніпрі презентували книгу до 300-річчя Григорія Сковороди

- Діти читали вірші Тараса Шевченка: у Дніпрі пройшла акція "Нас гуртують думки Кобзаря"

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело