Не 2014-й рік і не кінець лютого 2022-го. Президент України Володимир Зеленський сказав, коли Росія пішла на повномасштабну агресію проти України.

Це почалося ще восени: Зеленський розкрив правду про наступ Росії

Росія почала повномасштабну атаку на Україну ще у вересні-жовтні 2021 року.

Про це стало відомо, виходячи з інтерв’ю президента Володимира Зеленського у зв’язку з третьою річницею з дня інавгурації.

“Я б почав розмову про цей наступ з жовтня місяця. Те, як ми готувалися, що відбувалося, які були меседжі, які були перші економічні, фінансові, кібер, блокування, дефіцит бензину, як це відбувалося, зменшення обсягів енергоносіїв і т.д. я почав би з вересня-жовтня. Хоча справедливо починати з 2014 року, але повномасштабно я вважаю, що все це такий гібридний артобстріл почався ще восени”, – сказав він.

Зазначимо, що говорячи про попередження з боку західних розвідок, Зеленський констатував, що “деталей ніхто до кінця не знав. У нас була своя підготовка, у розвідок наших партнерів – своя підготовка. Більше деталей, ніж ми знали, ні в кого не було”.

Так, закордонні розвідки повідомляли Зеленського про зростання концентрації військ РФ поблизу кордонів України не лише зі сторони Донбасу, а і Сумської, Харківської, Чернігівської областей та Криму ще з весни 2021 року

При цьому в жовтні-грудні повідомлення стали публічними. Наприклад, 30 жовтня у WP вийшла стаття з назвою “Переміщення російських військ біля кордону з Україною викликає занепокоєння в США і Європі”, а вже 2 листопада видання Politicо оприлюднило супутникові знімки, які показували нарощування російських військ поблизу України й розміщення там тих армій і підрозділів, які зазвичай дислокуються під Москвою або в Сибіру.

Джерело