Українські вчителі масово скаржаться на невиплату зарплати. Затримки з виплатою заробленого почались і в регіонах, і в столиці. Крім того, зарплата вчителів стала нижчрою за ту, що вони отримували до війни. Втім, у такій ситуації опинились не лише вчителі, але й інші бюджетні утриманці.

В Україні скоротили зарплату вчителів: у Міносвіти роз’яснили ситуацію

Причину скорочення зарплат учителів роз’яснили в Міносвіти. Як з’ясувалось, освітню субвенцію уряд скоротив на 10% ще постановою від 1 квітня. Внаслідок зменшення загальних видатків на освіту, зарплату вчителям також буде скорочено на 17%. Тобто, щомісяця вони отримуватимуть в середньому на 17% менше, ніж раніше. Так триватиме, принаймні, із червня по грудень поточного року.

Аналогічна ситуація із виплатою зарплат спостерігається і в інших бюджетних галузях. Всюди заробітки стали меншими. Усі заощаджені на цьому гроші ідуть до резервного фонду держбюджету, з якого беруть кошти на фінансування ЗСУ.

Затримка із виплатою заплат, навіть зменшених, очевидно, відбувається через касові розриви єдиного казначейського рахунку. Тобто, гроші на фінансування зарплат і соціальних виплат не встигають надходити до бюджету або надходять у неповному обсязі. Через це виникають затримки з виплатою зарплат.

“Офіційних заяв Міністерства фінансів чи Держказначейства з цього приводу ще не було. Казначейство не пропускає фінансування навіть за захищеними статтями видатків – заробітні плати, соціальні виплати у багатьох бюджетних установах поки що на паузі”, – йдеться у повідомленні Центру аналізу публічних фінансів і публічного управління.

Джерело