Офіційний курс долара в Україні і надалі залишається 29,25, так само, як і курс усіх безготівкових операцій для імпортерів та експортерів. Сталий курс тримають, аби, попри все, зберегти фінансову стабільність держави.

Для кого курс буде фіксованим, а для кого вільним - йдеться у сюжеті ТСН.

Економіст, член Ради Нацбанку України Василь Фурман розповів, зафіксований від початку війни курс зовсім не означав, що валюту можна було купити за тією ціною. У банках її просто не було. Водночас на чорному ринку ціна гойдалася вгору-вниз від 24-го лютого. Наразі кожен власник обмінного пункту малює ту цифру, яку йому подобається, аби лише купували

Нацбанк відпустив курс долара "у вільне плавання": чи є причини для паніки і як це вплине на економічну ситуацію

Аби побороти панічні настрої населення,  банки тепер зможуть продавати валюту клієнтам, так само як і обмінники.

Економіст додає, нині банки вже можуть офіційно купувати і продавати валюту за ринковими цінами, але сьогодні вони ще не працюють. Від понеділка, він вважає, українці зможуть побачити реальні ціни на іноземні купюри.

Утім, продавати банки, як і попередні три місяці, зможуть лише те, що в касу здали клієнти. А от яким буде той самий курс  - ніхто не прогнозує

Фурман вважає, що фундаментальних причин для послаблення гривні немає. З великою імовірністю гривня також може і посилитися через деякий період часу.

"Ціна за іноземну валюту росте через її дефіцит. Ми не отримуємо долари та євро від торгівлі, бо наші порти заблоковані, а наземним шляхом обсяги продажу значно менші, готівка також перестала надходити і від наших заробітчан, бо чоловікам закордон - зась. Вирівняти курс, як раніше, держава наразі не може", - пояснив економіст.

Голова асоціації українських банків Андрій Дубас повідомив, що Національний банк зараз не може виходити, як в довоєнний час, і гасити ці настрої інтервенціями, тобто продажем валюти з золотовалютних резервів. Таким чином стабілізується курс, потім банк може їх викупити і повернути кошти в резерв.

У Нацбанку кажуть: причин для паніки немає і ситуація має змінитися вже на початку літа, як тільки Захід почне перераховувати Україні допомогу. 

Нагадаємо, що країни G7 офіційно ухвалили рішення виділити Україні майже 20 млрд доларів фінансової допомоги.

Читайте також:

Чи буде курс долара по 40-50 грн в обмінниках - економіст

Зеленський назвав щомісячний бюджетний дефіцит в Україні: яка цифра

США надають Україні додаткову зброю та спорядження на $100 млн

Джерело