Полтавський екобус відновить свою роботу з 23 травня. Автівка збирає небезпечні відходи. Про новий графік курсування повідомили на сайті комунального підприємства КАТП-1628.

В екобус полтавці можуть приносити батарейки, не розбиті термометри та лампи. Збиратимуть їх щоденно, крім вихідних. Графік роботи екобуса – із 10:00 до 17:30. Небезпечні відходи прийматимуть за такими адресами:

23 травня - вул. Соборності, 58 А; 24 травня - вул. Г. Сталінграда, 30; 25 травня - вул. Європейська, 66; 26 травня - вул. М. Бірюзова, 62; 27 травня - вул. І. Мазепи, 17; 30 травня - вул. Матросова, 4; 31 травня - вул. Зіньківська, 16.

Населення здає лампи, батарейки та термометри безплатно. Роботу спецмашини фінансують із бюджету громади.

У Полтаві відновлює роботу екобус

Екобусом зібрані відходи відправляють на утилізацію. Термометри та лампи КАТП-1628 приблизно раз на два тижні передає у компанію "Полекозахист", яка має ліцензію на поводження із небезпечними відходами. А вже це підприємство відправляє непотріб для утилізації на завод "Боднарівка", що у Львові. Батарейки спочатку зберігають на складі КАТП-1628, а далі двічі на рік передають у київську установу "Екологічні інвестиції". Ця фірма – відправляє для переробки на завод в Румунію. В Україні нині підприємств для утилізації немає.

Що відомо: Як раніше повідомляли на сайті комунального підприємства КАТП-1628, екобус у Полтаві не працював від 24 лютого. · Екобус – це мікроавтобус, куди полтавці можуть здати люмінесцентні лампи, ртутні термометри, акумулятори та батарейки. Він запрацював 1 жовтня 2019-го. Машину придбали, а потім переобладнали за гроші з міського бюджету. Вартість автомобіля – понад мільйон гривень. За майже два роки роботи екобуса у Полтаві до нього здали 8 тонн батарейок, понад 41 тисячу ламп та понад 2 тисячі термометрів.

Джерело