22-річний Тарас Бриж із Полтави – чемпіон Полтавської області та України з . Від початку повномасштабної війни став волонтером, нині допомагає, зокрема, бійцям та переселенцям. Свою історію Тарас розповів Суспільному.

Від початку повномасштабної війни частина знайомих Тараса Брижа стали на захист України, зокрема, долучилися до добровольчого батальйону "Azov-Centuria".

"Дізнався, що вони їдуть на фронт, відразу ж вирішив їм допомогти. Перше, що потрібно було – 40 літрів пального для машини, на якій вони їхали. До війни я ніколи цим не займався, просто навчався, працював та тренувався".

Пальне для знайомих придбав самостійно, а згодом почав збирати гроші для допомоги.

"Попросили ще 20 літрів пального, я вирішив звернутися до друзів, ми всі разом скинулися грошима. Тоді це був мій перший збір грошей, нам вдалося зібрати близько 4 тисяч гривень, що для мене здавалося дуже великою сумою, яку ми зібрали за день. Так і закрутилася вся моя діяльність. Спочатку з екіпірування у них нічого не було, на сьогодні вони укомплектовані повністю".

Про свою волонтерську діяльність спортсмен розповідає у соціальних мережах. По допомогу до нього звертаються, зокрема, і через Інтернет.

"У нас є фонд та офіс у Харкові. Туди ми возимо продукти, а хлопці там приймають заявки, формують та відправляють водіями по місту. Є у нас друзі з міста Суми, яким ми допомагали завантажитись продуктами, і там же за таким принципом вони допомагали всім постраждалим та військовим".

Крім збору продуктів та грошей, полтавець приймає вдома тих, хто переїхав через війну. У нього тимчасово проживали вісім переселенців, а ще – три сім'ї. Нині прихистив людей із Харкова.

"Також у моїх друзів було кілька вільних квартир, куди ми так само селили людей. Я вважаю, в такий час не важливо, ким ти був до війни. Головне – залишатися людиною. Страшно опинитися на місці людей, які постраждали від цієї війни, і ще страшніше побачити байдужість оточуючих. Тому я завжди відгукуюся на допомогу".

За словами Тараса Брижа, від початку повномасштабної війни зібрали близько 500 тисяч гривень для допомоги військовим і переселенцям. Гроші надсилають з різних регіонів України, а ще знайомі Тараса, які мешкають у Молдові, Польщі, Чехії, Канаді, Іспанії та США.

Нині волонтер разом із місцевими художниками планують створити у Полтаві мурал на підтримку військових із "Азовсталі".

Читайте також: Сонячні зарядні комплекти виготовляють для військових у Полтаві: скільки відправили

Джерело