Воєнний аналітик, колишній генерал-майор збройних сил Австралії, назвав геніальною стратегію, якою користуються українські військові, щоб протистояти переважаючим силам ворога.

Мік Райан оприлюднив статтю, підкреслюючи, що стратегія, обрана військовим керівництвом України дозволить виграти війну Україні. Статтю переклав Юрій Гайдай. 

Геніальна стратегія, завдяки якій Україні вдасться виграти війну — генерал-майор Мік Райан

Геніальна стратегія, завдяки якій Україні вдасться виграти війну — генерал-майор Мік Райан

У своїй аналітиці Райан підкреслює, що від початку повномасштабного вторгнення російські військові постійно були змушені переоцінювати свої стратегічні цілі. Спочатку вони хотіли захопити Києв, Харків та інші основні міста. Потім в дію вступив план "Б", слідуючи якому росіяни посилили атаки по кількох осях. Ця стратегія також зазнала невдачі. Потім вони зосередилися на Донбасі та створенні "сухопутного мосту" з Росії до Криму. 

Українські військові, заспокоєні непохитністю своїх політичних керівників, демонстрували послідовність протягом усієї війни. Цього українці досягли завдяки прийняттю простої військової стратегії: корозії.

Геніальна стратегія, завдяки якій Україні вдасться виграти війну — генерал-майор Мік Райан

"В Австралії ми описуємо здатність боротися як "бойову силу". Вона складається з фізичного, морального та інтелектуального компонентів. Український підхід спустошив російські фізичні, моральні та інтелектуальні можливості для боротьби та перемоги в Україні як на полі бою, так і в глобальному інформаційному середовищі", - зазначив аналітик.

Україна атакує росіян там, де вони слабкі, а також використовує частину своєї бойової сили для затримки російських бойових сил. Британський військовий історик і теоретик Базіл Лідделл Харт описав це як непрямий підхід.

Цю пораду українці намотали на вуса. Вони атакували найслабші системи  – мережі зв’язку, маршрути матеріально-технічного забезпечення, тилові райони, артилерію та старших командирів на своїх командних пунктах. 

Джерело