Наразі російські загарбники, які встановили контроль у Маріуполі, не можуть нічого зробити і навіть не розуміють, що робити далі.

Про це заявив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

“Відродити Маріуполь найближчим часом нереально. Якщо навіть абстрагуватися від того, що містом зараз керують нелюди... Наприклад, за житлове господарство зараз відповідає колишній тамада і ми розуміємо, що воно так і відбувається. Навіть, якщо припустити, що там з'являться зараз спеціалісти і там з'явиться ресурс на відновлення міста, то налагодити нормальне життя там менше, ніж за два роки в принципі не можливо. Зараз  вони намагаються зробити вигляд покращення, але літо дуже швидко промене, потім настане осінь, холода, опалювальний сезон... Газу в місті немає і його неможливо поновити, його треба прокладати заново, тобто жодна котельня не запрацює. І восени місто буде мати проблеми з опаленням. Відновити місто можна за відсутності бойових дій, але на це треба мати план, спеціалістів, ресурси та час. Нічого з цього в окупаційної влади немає. Все це обман людей, тому маріупольці мають їхати з міста і ми будемо добиватися евакуації”, - сказав він.

"Відродити Маріуполь найближчим часом нереально" - міськрада

Раніше стало відомо, що у знищеному росіянами Маріуполі можливе масове поширення інфекційних хвороб, через які загине понад 10 тисяч людей. За прогнозами науковців, у місті може статися спалах дизентерії, холери або і навіть чуми.

Маріупольців масово доправляють до фільтраційних таборів Росії, депортують, місцевих видають кадирівцям. Росіяни знущаються з містян як лише можуть.

Читайте також:

У Мережі з'явилося відео парамедика "Тайри", яку захопили у полон в Маріуполі

Азовському морю загрожує повне вимирання: бомбардування "Азовсталі" може призвести до витоку отрути

"Процес складний": Подоляк про евакуацію захисників з "Азовсталі"

Джерело