У зв’язку з воєнним станом, президент оголосив в Україні загальну мобілізацію. Але не всі хочуть виконувати свій борг перед державою. Та щоб доукомплектувати особовий склад, військкомати роздають повістки просто на вулицях.

В МВС України закликали військкомати не роздавати повістки на вулицях

Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ України Віктор Андрусів в ефірі телемарафону.

“Потрібно трошки навести порядок у роботі військкоматів. Не можна гребти всіх підряд. Ці роздачі повісток є незаконними. Людині вручається повістка без розуміння ситуації. Можливо, у людини троє дітей і вона не підлягає мобілізації, можливо, вона інвалід. Тобто як це? Ми на вулиці зустрічаємо людину і вручаємо їй повістку? Це абсолютна самодіяльність, причому досить ганебна, я вважаю.

Наслідком такої мобілізації є велика кількість “відмовників”, які кажуть, що “ми не хочемо вирушати на передову”, навіть утечі поодинокі трапляються. Цього треба уникати. Якщо є бажання пороздавати повістки, я рекомендую це робити на блокпостах, де сидить багато озброєних до зубів космодесантників, роздавати їх у так званих добровольчих формуваннях територіальних громад, де теж організовані сильні хлопці, які хотіли з перших днів воювати, але їх не взяли.

Джерело