У дендрологічному парку "Веселі Боковеньки", що у Гурівській громаді на Кіровоградщині, збільшилась популяція вивільги, розповів працівник парку Сергій Крамаренко.

Птах зимує у тропіках, а влітку повертається до Європи. Через свій яскравий жовтий колір вивільгу легко помітити в кронах дерев, на землю птах майже не злітає. Вивільга відноситься до співочих птахів, її спів нагадує звуки флейти.

Зазвичай ці птахи населяють широколистяні ліси, але в парках та садах також зустрічаються. Вивільга ще й корисна, бо живиться гусінню шовкопряда, яку крім неї та зозулі ніякі птахи не їдять. Також поїдає совок, хрущів, довгоносиків, вусачів, клопів, листоїдів та ще безліч дуже шкідливих комах – тому користь від вивільги має велике значення для лісів.

У

Вивільга звичайна перебуває під охороною Бернської конвенції – документу, який покликаний охороняти флору та фауну в природних середовищах Європи.

За словами Сергія Крамаренка, парк приймає відвідувачів: "Останні місяці їх, зрозуміло, менше, але вони є". Квиток коштує 30 гривень, 15 гривень для дітей шкільного віку, для дітей дошкільного віку – безкоштовно.

Що відомо

Парк розташований за 70 кілометрів від Кропивницького у однойменному селі Веселі Боковеньки. Його площа – більше 100 гектарів. Заклав його у 1893 році український дендролог Микола Давидов.

Читайте також У Кропивницькому дендропарку розквітли понад три мільйони тюльпанів У Кропивницькому в парку Перемоги посадили дуби на честь мiст-героїв Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Джерело