Лучанка Катерина Демидюк в рамках участі у всеукраїнському проєкті "Сади перемоги" вирощує городину стандартних розмірів на звичайному балконі багатоквартирного будинку.

Як розповіла Суспільному лучанка, на облаштування мінігороду у квартирних умовах використала 200 кілограмів ґрунту. Ця балконна грядка стала першим досвідом вирощування овочевих культур.

"Дуже люблю ці всі рослинки, ходжу до них, говорю з ними зранку, в обід, як тільки маю хвилинку. Додому приходжу, одразу сюди – перевірити чи всі живі, чи всім добре, чи не холодно, не жарко, чи все полито", – говорить дівчина.

Від кропу до томатів: лучанка вирощує на балконі 20 видів городини

Щодо правильності вирощування городини в домашніх умовах лучанка консультується з досвідченими учасниками проєкту "Сади перемоги". Зі слів Катерини Демидюк, нині на балконі вирощує 20 видів городини з власної розсади, зокрема редиску, листову селеру, декілька видів салату, базилік, петрушку, кріп, кіндзу, шпинат та інше.

"Є огірки – це кімнатний сорт, вони будуть низькорослі. Важливо для квартири підбирати низькі сорти. І томати в мене є, черрі, а це балконне диво, а це сорт лапочка. Перці є, капуста пакчой, вона буде маленька. В мене є капуста кейл, яка цілий рік росте і не боїться холоду", – розповіла лучанка.

Катерина Демидюк каже: спершу висіяла все насіння, яке мала, а вже під час пересаджування рослин, яких виросло забагато як для балкону, довелося їх роздавати друзям та знайомим.

"Я насіяла все, що у мене було. Я ж не знала, що наступний етап – пересадка. Наприклад – томат треба пересадити один саджанець в трилітровий горщик. І коли я горщики розставила, то зрозуміла, що все насіяне тут фізично не можу розмістити", – зазначила лучанка.

Для підживлення ґрунту в хід йдуть українські органічні добрива, зокрема активоване вугілля, яким користувалися древні ацтеки, – говорить Катерина Демидюк. З усього, що росте на балконній грядці, дівчина куштувала редиску та кінзу.

"Квартирний проєкт дав мені зрозуміти, що я розумію як це відбувається, в мене виходить, в мене росте, тому вже сміливіше можу іти до землі. Як би не було війни, я б це робила, напевно, вже на ділянці", – додала Катерина Демидюк.

У наступному році лучанка планує садити справжній город на відкритому ґрунті та розширити асортимент культур для вирощування.

Читайте також: "Найскладніша за усі роки": на Волині завершується весняна посівна"

Термінові новини читайте в Telegram Суспільного Волині.

Джерело