Першим пунктом стане звільнення всіх українських територій від окупантів.

Про це глава держави сказав у відеозверненні 20 травня.

"Усе це й багато іншого, що російська армія зробила за час із 24 лютого і з 2014 року, потребує справедливої відповіді. По-перше, це звільнення. Ми маємо битися, поки не очистимо нашу землю від окупантів і поки не гарантуємо Україні безпеку", - зазначив він.

"Дії російської армії потребують справедливої відповіді": Зеленський - про три пункти завершення війни

Не менш важливими пунктами стануть покарання всіх, хто причетний до воєнних злочинів в Україні, а також виплата Росією репарацій.

"По-друге, це притягнення до відповідальності всіх російських воєнних злочинців. І в українських судах, і в міжнародному трибуналі, і просто на полі бою, поки війна триває. Але, по-третє, ми працюємо й над тим, щоб Росія так чи інакше компенсувала все, що вона знищила в Україні. Кожен спалений дім. Кожну зруйновану школу, зруйновану лікарню. Кожен підірваний будинок культури та обʼєкт інфраструктури. Кожне знищене підприємство. Кожен зупинений бізнес, кожну втрачену гривню – людьми, підприємствами, громадами й державою", - зазначив Зеленський.

Нагадаємо, що російські війська протягом 20 травня обстріляли понад 30 населених пунктів у Донецькій та Луганській областях. Внаслідок цього загинули щонайменше четверо цивільних, ще п’ятеро – зазнали поранень.

Читайте також:

"Там справжнє пекло": Жданов назвав важкі бої довкола Сєвєродонецька головною подією поточної війни

Фактично небо буде повністю закрите від ракет РФ: новий пакет допомоги США передбачає передавання Україні ЗРК Patriot

Збиті льотчики і незакрите небо: Зеленський уперше розповів, що насправді відбувалося на "Азовсталі"

Джерело