Народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк спрогнозував зростання курсу валют та поясним чому це може статися. Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі "Железный нардеп".

Долар по 40: депутат спрогнозував курс валюти

На думку нардепа, який ще за сумісництвом з 2019 року є заступником голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, курс долару не втримається, він буде рости, за умови, якщо нічого змінюватися не буде.

Долар по 40: депутат спрогнозував курс валюти

Своє повідомлення він почав з того, що станом на 19 травня долар торгувався по 37 грн, а за євро просили 39 грн, проте він не хоче виглядати песимістом.

На його думку, курс може підскочити до 40 грн за долар, це питання часу. Він вважає, що таке коливання спричинено блокуванням експорту, нестачею грошей, яка зараз покривається емісією нацбанку.

Також він зауважив, що у деяких областях не пройшли платежі через нестачу коштів. 

Як наслідок такого стрибка курсу, буде здорожчання палива, хліба та інших харчових продуктів, додав Железняк. Він також зауважив, що ми всі потім заплатимо більше і саме тому інфляцію називають податком на бідність.

Зауважимо, що станом на 20 травня 202 року курс долару на міжбанку становив 27,46 грн, а євро 33,51. Поки ситуація на ринку валют є стабільною, значних коливань не відбувається.

До слова, українська економіка втратить не менше 30% через війну: як це вплине на ціни та курс долара.

Раніше ми писали, що Нацбанк пояснив, як працюватиме під час війни: обмеження на зняття готівки, курс гривні та робота банкоматів

Джерело