Наразі шахову федерацію очолює колишній заступник голови уряду РФ.

Український гросмейстер Андрій Баришполець висунув свою кандидатуру на пост президента Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ). Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Наступний конгрес ФІДЕ відбудеться цьогоріч із 31 липня до 9 серпня в індійському місті Ченнаї. Водночас засідання Генеральної Асамбеї, під час якого й визначать нового голову федерації, відбудеться 7-8 серпня.

Український гросмейстер Андрій Баришполець балотуватиметься в президенти ФІДЕ

Подати свою кандидатуру на прийдешні вибори президента можна до 7 червня. При цьому серед вимог до претендентів немає обмежень щодо країн, які представляють кандидати, тобто у виборах можуть взяти громадяни Білорусі та РФ.

Читайте також: ФІДЕ дозволила шахістам з Росії і Білорусі виступати під прапором організації до кінця 2022 року

Наразі ФІДЕ очолює росіянин Аркадій Дворкович. Він став президентом федерації у 2018 році. Однак із 2008 до 2012 Дворкович був помічником президента РФ Дмітрія Мєдвєдєва, а з 2012 до 2018 року нинішній очільник ФІДЕ обіймав посаду заступника голови уряду РФ. Тоді уряд Росії очолював так само Мєдвєдєв.

У 2022-му ж каденція Дворковича добігає кінця у ФІДЕ, а за посаду президента буде змагатись представник від України.

Як пояснив своє рішення український шахіст?

Андрій Баришполець у своєму зверненні підкреслив, що головною причиною невдач ФІДЕ є її нинішня репутація і потреба в підтримці з боку авторитарних урядів. При цьому український гросмейстер згадав президентство росіянина Кірсана Ілюмжинова, що тривало і яке сформувало ФІДЕ імідж "службовця політичних інтересів, корумпованої та погано фінансованої організації".

"Хоча нинішній команді вдалося зробити управління ФІДЕ прозорішим і відкритим, політична та фінансова залежність ФІДЕ від російської влади більш ніж очевидна.

Шаховий світ і я особисто чекав на гідного кандидата; того, хто представлятиме інтереси шахів, а не свої власні. Бажаючи виправити репутацію ФІДЕ, я висунув свою кандидатуру на пост президента Міжнародної шахової федерації.

Мої принципи такі: нетерпимість до корупції у будь-яких формах, ФІДЕ служить шахам, а не чиїмось політичним інтересам, прагнення до максимальної прозорості та відкритості, прихильність до глобальної інтеграції, дотримання демократичних, ліберальних засад, а також принципів корпоративного управління", – зазначив Баришполець.

Читайте також: Росія заблокувала найпопулярніший шаховий сайт Chess.com через статті про Україну

За словами українського шахіста, дотримання цих трьох принципів зможе привабити корпоративних і приватних партнерів, які б вивели ФІДЕ на новий рівень. Також українець звернув увагу на популяризацію аматорських шахів, зазначивши, що розвиток цього напряму стане "найкращим каталізатором довгострокового просування шахів".

Хто такий Андрій Баришполець? 31-річний гросмейстер із України. Народився в Києві, але є постійним жителем США. Економіст, доктор філософії у сфері сільського господарства та прикладної економіки. Отримав цей ступінь у Техаському технічному університеті (2021). Двічі переможець Панамериканського університетського чемпіонату в складі команди Texas Tech (2015, 2019; США). Чемпіон Winter Chess Classic GM (2018; США) і переможець 13th Delhi Parsvnath Open (2015; Індія). Віцечемпіон України з бліцу (2012), чемпіон України серед шахістів до 18 років (2008). Читайте також: Сестри Музичук не підписали лист до ФІДЕ про усунення Росії і Білорусі. Їх виключають з федерації

Джерело