Російські активи японського автовиробника Nissan у Санкт-Петербурзі можуть перейти в державну власність вже в найближчі тижні. Про це повідомляє видання Діловий Петербург.

Про переговори, в ході яких буде обговорюватися подальша доля заводу Nissan, розповів глава Мінпромторгу РФ Денис Мантуров.

Згідно з інформацією, Nissan підтвердив намір припинити виробництво автомобілів у Росії до березня 2023 року. Таким чином, компанія не буде працювати майже рік, і влада планує націоналізувати її так само, як вона зробила це із заводом Renault у Москві, яка вже перебуває під контролем адміністрації російської столиці.

Влада Росії хоче націоналізувати завод Nissan

Сам Мантуров заявив, що найближчим часом буде організовано обговорення, що вирішить долю активів Nissan. Цілком можливо, що автозавод буде націоналізований і переданий до рук нового власника, наприклад, петербурзької влади.

Він підкреслив, що по кожному автовиробнику буде приймати окреме рішення. За його словами, у зв'язку з тривалою зупинкою заводу Nissan потрібно вдаватися до термінових методів і обговорювати націоналізацію, щоб підприємство не простоювало.

Нагадаємо, що після вторгнення РФ в Україну французька група Renault пішла з ринку Росії. У відповідь на це країна-агресор вирішила націоналізувати «АвтоВАЗ» в Тольятті й Іжевську, що належали французам.

Росіяни планують випускати на вкрадених у Renault заводах старі радянські бренди, «Лада» і «Москвич», а у майбутньому – електроавтомобілі.

Джерело