Президент Молдови вимагає вивести війська рф з території так званого "Придністров'я", щоб країна могла зберігати нейтральний статус, прописаний у Конституції.

Майя Санду в Європарламенті заявила, що російські військові повинні бути виведені з території Придністров'я, оскільки вони порушують нейтралітет Республіки. Про це повідомило видання  Nokta.

Президент Молдови Майя Санду вимагає від рф виведення військ з

Президент Молдови Майя Санду вимагає від рф виведення військ з

Це дуже серйозна заява на тлі зростаючої напруженості в Придністров'ї та фактичній відсутності боєздатної армії у самої Молдови. Санду зазначила, що вона сама і громадяни країни є прихильниками мирного вирішення конфлікту, який повністю збереже суверенітет Молдови та територіальну цілісність усередині міжнародно визнаних кордонів.

Санду знову підкреслила, що Молдова є нейтральною країною згідно з Конституцією, і що більшість громадян підтримують це. Однак, щоб Молдова могла бути по-справжньому нейтральною державою, Росія має вивести війська з її території.

Президент Молдови Майя Санду вимагає від рф виведення військ з

"Їхня присутність у Придністровському регіоні докорінно порушує наш нейтралітет і нашу незалежність", - зазначила Мая Санду, чим викликала оплески євродепутатів.

Також вона наголосила, що країна розробила план мирної реінтеграції країни, яке спрямовуватиме дії, щоб тримати ситуацію стабільною.

Джерело