Від 18 травня ще дві релігійні громади УПЦ із Житомирського та Новоград-Волинського районів перейшли до складу ПЦУ. Про це на своєму сайті повідомляєЖитомирсько-Овруцька єпархія Православної церкви України.

У повідомленні сказано, що до складу Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України увійшли представники релігійних громад святителя Миколая села Гульськ Новоград-Волинського району та великомученика Георгія села Нова Василівка Житомирського району.

У селі Нова Василівка разом з парафією до Помісної Церкви приєднався настоятель храму ієрей Володимир Березюк.

На Житомирщині ще дві громади Української православної церкви перейшли до Православної церкви України

Рішення про приєднання релігійних громад прийняли на загальних зборах напередодні. Парафії та священнослужителя до Української Православної Церкви згідно їхнього прохання прийняв єпископ Паїсій.

З початку російсько-української війни офіційно до складу Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України увійшли 19 релігійних громад.

Також, на Житомирщині шість парафій з Московського патріархату перейшли у пряме підпорядкування Митрополита Епіфанія:

церква Різдва Богородиці смт Лугини; парафія села Гамарня – настоятель протоієрей Петро Киричевський та штатний священник ієрей Петро Киричевський; Свято-Троїцька парафія села Липники; Димитрівська церква міста Малин – настоятель протоієрей Михаїл Іршак та штатний священник ієрей Сергій Левківський; Успенська церква міста Малин – настоятель протоієрей Олег Власюк; громада Свято-Михайлівського храму села Червона Волока – настоятель священник Миколай Трибушко. Що відомо

На Житомирщині шість громад Української православної церкви перейшли до Православної церкви України.

Станом на 16 квітня на Житомирщині з УПЦ вийшли три парафії та два священники, у Житомирі релігійні громади і священники УПЦ Московського патріархату не переходили до Православної церкви України.

Ще по темі

27 березня митрополит Епіфаній повідомив, що десятки громад та низка монастирів у різних областях України добровільно зробили вибір на користь автокефалії. Разом з тим, храми Московського патріархату не роблять конкретних кроків для переходу до ПЦУ. Церковний трибунал проти патріарха Кирила. Що це означає — розповідає священник УПЦ. Щоб миритися, треба бути живими ― Глава УГКЦ про спроби Ватикану примирити українців та росіян. Яким був шлях України до отримання автокефальної церкви. Розмова із Вселенським Патріархом. На Житомирщині у колабораціонізмі обвинувачують священника, який публічно підтримував дії РФ. Вночі 5 січня у Житомирі сталася пожежа в офісній будівлі Житомирської єпархії Української православної церкви Московського патріархату.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело