Нижня палата парламенту Канади (Палата громад) 18 травня одноголосно ухвалила резолюцію про визнання масової депортації кримських татар у 1944 році актом геноциду.

Про це повідомила посол України в Канаді Юлія Ковалів.

За її словами, відтепер щороку 18 травня в Канаді відзначатимуть День пам'яті депортації кримських татар (Crimean Tatar Deportation (“Sürgünlik”) Memorial Day).

У парламенті Канади депортацію кримських татар визнали геноцидом

Канада стала четвертою країною, яка визнала депортацію кримських татар геноцидом. Раніше це зробили законодавчі органи України, Литви та Латвії.

Що відомо 18 травня 2022 року виповнилося 78 років від початку депортації радянською владою кримськотатарського народу із Криму. Незаконне вивезення кримських татар 18-21 травня 1944 року вважається найбільшим злочином СРСР та трагедією для всього народу. В цей день в Україні та світі вшановують пам’ять жертв геноциду. Читайте також

78 років трагедії. 18 травня в Україні та світі згадують жертв геноциду кримськотатарського народу

Депортація кримськотатарського народу - це був свідомий злочин тиранії проти народу й проти людяності – Зеленський

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело