Приватні перевізники у Полтаві готові виїхати на маршрути, якщо підвищать вартість проїзду в автобусах. Про це Суспільному повідомив голова громади Олександр Мамай.

У міській раді нині отримали розрахунки від перевізників. У ціні квитка, зокрема, врахована вартість пального, амортизації, зарплати і 5% прибутку, каже голова громади.

"Вони подали розрахунок на 24, по-моєму, гривні. Це ж приватний перевізник, він повинен працювати хоча б у невеличкий прибуток. Коли було дизельне пальне по 30 гривень чи по 27 – це одне, коли 67 – це інше".

Опитування щодо того, чи готові полтавці до підвищення вартості проїзду, зранку 18 травня опублікували у Telegram-каналі голови громади.

"Проведу опитування до завтра (19 травня – ред.). Проголосувало вже дуже багато – під 30 тисяч (людей – ред.), мабуть, уже проголосувало. Я так розумію, що територіальна громада не готова до підняття тарифів. Тому поки що піднімати не будемо. Будемо шукати спільну мову з перевізниками. Можливо, наступного разу офіційно на своєму Telegram-каналі виставлю розрахунки, щоб знову територіальна громада подивилася ці розрахунки і зрозуміла", – повідомив Суспільному голова громади.

Як розповів Олександр Мамай, переговори з приватними перевізниками тривають щодня. Вони не можуть випустити на маршрути свої автобуси тому, що здорожчало пальне для машин.

Що відомо: У Полтаві з громадського транспорту курсують лише тролейбуси. Від 10 травня на маршрути не випускають комунальні автобуси, а від 13 травня – і приватний транспорт. У Полтаві через зменшення кількості громадського транспорту влаштували акцію "Підвезу". У соцмережі водії повідомляють про свій маршрут, а потім на власних автомобілях безплатно підвозять пасажирів. Читайте також: Яка ситуація з громадським транспортом у райцентрах Полтавщини

Джерело