Державний департамент США оголосив про запуск нової програми під назвою "Обсерваторія конфліктів" (Conflict Observatory) зі збору та аналізу доказів воєнних злочинів, скоєних російськими військами в Україні.

Про це повідомила пресслужба Держдепу.

Програма передбачає документування, перевірку та поширення доказів із відкритих джерел про злочини російських військ. Conflict Observatory аналізуватиме, зберігатиме загальнодоступну та комерційно доступну інформацію, включаючи супутникові знімки та інформацію, що розповсюджується через соціальні мережі.

США запустили програму зі збору воєнних злочинів РФ в Україні

"Інформація може знадобитися для майбутніх цивільних і кримінальних судових процесів у відповідних юрисдикціях", – зазначили в Держдепартаменті.

Онлайн-платформа також публікуватиме документацію, яка допоможе протидіяти дезінформації РФ. На програму виділили 6 мільйонів доларів, а в майбутньому її фінансуватиме Європейська ініціатива демократичної стійкості (EDRI). У березні Білий дім оголосив про надання EDRI 320 мільйонів доларів для зміцнення демократичної стійкості, боротьби з корупцією та заохочення дотримання прав людини в Україні.

Зазначається, що "Обсерваторія конфліктів" – це спільний проєкт компанії Esri, що займається географічними інформаційними системами, Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету, Смітсонівської ініціативи з порятунку культури та PlanetScape Ai. Звіти та аналізи про злочини РФ будуть доступні на сайті ConflictObservatory.org.

Війна. Усі останні новини Що відомо 17 травня прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан повідомив, що до України прибули 42 слідчих, судово-кримінальних експертів і працівників МКС для розслідування воєнних злочинів Росії в Україні. За даними української розвідки, російські пропагандисти вирішили організувати "престур" для представників іноземних ЗМІ в Маріуполі, під час якого сфабрикують нібито докази причетності українських військових до воєнних злочинів. У квітні ГУР Міноборони повідомляло, що Міністерство оборони РФ планує провести так званий престур обложеним містом Маріуполем за участі представників лояльних до себе ЗМІ. Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 83. Текстовий онлайн

Внаслідок авіаудару по селищу Десна загинули вісім людей та 12 травмувалися

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело