18 травня триває 84-й день повномасштабної війни Росії проти України. Евакуація українських військових на "Азовсталі" триває, їх везуть на тимчасово окуповану територію Донецької області. Росіяни намагались прорвати кордон на Сумщині, безперервно обстрілюють Донеччину і Луганщину. ЗСУ стримують напад, дійшли до лінії державного кордону у Харківській області.

Суспільне продовжує текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час Росія може визнати "Азов" терористичною організацією. Вивезених з "Азовсталі" військових хочуть допитати. Водночас евакуація військових з території підприємства триває. Україна тимчасово призупинила переговори з РФ, а МЗС Росії заявляє, що "Україна вийшла фактично з переговорного процесу". Уряд вирішив призупинити регулювання цін на бензин та дизель, щоб оператори ринку мали можливість наповнити його. Фінляндія і Швеція подадуть заявки на вступ до НАТО 18 травня. Президент Франції Макрон запевнив, що заявку України на вступ до ЄС розглянуть під час саміту Євроради у червні. Росія кинула на війну проти України понад 160 тисяч військових. Станом на 17 травня, РФ втратила у війні проти України близько 27 900 солдатів.

Вторгнення Росії в Україну, день 84. Текстовий онлайн

Упродовж поточної доби, 17 травня, військовослужбовці угруповання Об’єднаних сил відбили 12 атак армії РФ. Ще на 4 локаціях тривають бої з російськими військовими. Про це повідомили у штабі операції Об'єднаних сил.

Президент Зеленський підписав указ про підтримку ініціативи заснування національного бренду United 24. Мета — обʼєднання зусиль міжнародних партнерів щодо підтримки України в захисті незалежності, територіальної цілісності та суверенітету, а також у повоєнному відновленні.

Кабінету Міністрів України доручено забезпечити розробку концепції United 24, і запровадити "єдине вікно" для пожертв. Також Зеленський доручив Кабміну прискорити інтеграцію України в міжнародний цифровий простір, у тому числі шляхом створення нової мультимедійної платформи, державного іномовлення "United 24" для забезпечення щоденного інформування міжнародної спільноти про реальний стан безпекової ситуації та події в Україні, а також протидії російській пропаганді.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Раніше Кабінет Міністрів за дорученням Президента Володимира Зеленського підготував План відновлення країни, який став одним з компонентів United 24.

Всесвітня організація охорони здоров'я готується до потенційного спалаху холери на тимчасово захоплених територіях, особливо в Маріуполі, де пошкоджено багато комунікацій. Про це заявила менеджер ВООЗ з питань інцидентів в Україні доктор Доріт Ніцан.

"Багато труб пошкоджено і ми отримуємо від наших партнерів на місцях, неурядових організацій, які працюють удень і вночі, інформацію, що там болото на вулицях, нечистоти та питна вода перемішуються", — сказала вона. За словами Ніцан, у ВООЗ це оцінюють як величезну загрозу виникнення багатьох інфекцій, включно з холерою.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії українці "забули" про коронавірус та дотримання протиепідемічних заходів. Попри це захворюваність на COVID-19 знизилася і почали ширитися чутки, що стрес, викликаний війною, призвів до підвищення імунітету. Мовляв, ми сконцентрувалися на перемозі, тому й усі системи організму, включаючи імунну, знаходяться в мобілізованому стані. Як насправді війна впливає на імунітет — у матеріалі Суспільного.

Джерело