Нині у Полтаві на маршрути не виїздить громадський транспорт приватних перевізників. Це пов’язано зі зростанням цін на пальне та його дефіцитом, повідомив Суспільному начальник відділу з питань транспортних перевезень Віталій Животенко. Як їздить міський громадський транспорт у чотирьох районних центрах – у матеріалі Суспільного.

Полтава

Від 10 травня у Полтаві не виїхали на маршрути комунальні автобуси, а від 13 травня − приватний транспорт. Це, зокрема, пов’язано зі зростанням цін на пальне, повідомив начальник відділу з питань транспортних перевезень Віталій Животенко.

Яка ситуація з громадським транспортом у райцентрах Полтавщини

"У зв’язку з тим, що зараз дефіцит пального навіть, у зв’язку з тим, що подорожчало паливо, (перевізники – ред.) не мають змоги заправляти транспортні засоби, виплачувати заробітну плату водіям, не мають змоги ремонтувати транспортні засоби", − каже Віталій Животенко.

Нині у місті курсує лише електротранспорт комунального підприємства "Полтаваелектроавтотранс". Станом на 17 травня на маршрути випустили 49 тролейбусів. Вони обслуговують 14 маршрутів.

Кременчук

У Кременчуці курсують тролейбуси та автобуси комунального підприємства, а також транспорт приватних перевізників. Про це Суспільному розповіла речниця Кременчуцької міської ради Юлія Перепелятник.

За її словами, кількість транспорту на маршрутах у Кременчуці така ж, як і до повномасштабної війни. Вартість проїзду теж не змінювали, вона становить 8 гривень у комунальних тролейбусах та автобусах та 10 гривень − у приватному транспорті.

Миргород

У Миргороді немає комунального транспорту, лише п’ять приватних перевізників. Нині виїжджають приблизно 16 машин, які обслуговують вісім маршрутів. Про це Суспільному розповів заступник Миргородського міського голови Сергій Швайка.

"Ми регулюємо зараз таким чином, щоб завжди був пасажиропотік. Додатково зайвих (одиниць техніки – ред.) не виставляють, бо вони (перевізники – ред.) розуміють, що не буде заробітку", − говорить Сергій Швайка.

Тариф на проїзд у Миргороді підвищили 11 лютого. Нині вартість поїздки у громадському транспорті – 10 гривень. Про підвищення ціни не йдеться, додає заступник Миргородського міського голови.

Лубни

У місті комунального громадського транспорту немає. Маршрути обслуговують два приватні перевізники.

Нині вартість проїзду у Лубнах становить 10 гривень. Щодо підвищення тарифів на проїзд перевізники до міської ради не зверталися, повідомили Суспільному у виконавчому комітеті Лубенської міської ради.

Що відомо: 12 травня голова Полтавської міської ради Олександр Мамай повідомив, що із приватними перевізниками мають почати перемовини щодо підвищення вартості проїзду у транспорті. Востаннє тарифи на проїзд у громадському транспорті Полтави підвищували у липні 2021-го. Квиток у тролейбусі коштує 6 гривень, а у маршрутках та автобусах – 8 гривень.

Джерело