Президент Володимир Зеленський 16 травня провів переговори з директоркою-розпорядницею Міжнародного валютного фонду Кристаліною Георгієвою, в якій закликав пришвидшити надання фінансової допомоги Україні. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зеленський нагадав, що щомісячний дефіцит державного бюджету України становить близько $5 мільярдів. Він наголосив на важливості фінансової підтримки України з боку держав-партнерів, зокрема США, Канади, Японії та країн Європейського Союзу.


Зеленський закликає МВФ прискорити допомогу Україні


Глава держави закликав МВФ активно долучитися до розробки програми післявоєнної відбудови України і запевнив, що Київ налаштований продовжувати втілення реформ.Своєю чергою директорка-розпорядниця МВФ зазначила, що повідомить «Групу семи» про необхідність пришвидшити надання фінансової підтримки. Вона запевнила, що МВФ і далі ретельно займається питаннями економіки України.

У квітні Україна запросила в Міжнародного валютного фонду $5 мільярдів щомісячної допомоги протягом наступних трьох місяців для підтримання функціонування власної економіки.

Тим часом світова економіка переналаштовується працювати без Росії.

Джерело