Уряд Швеції, яка багато років підтримувала свій нейтральний статус, прийняли рішення подати заявку до НАТО.

Майже всі партії в парламенті висловили свою підтримку заявці на членство. У Швеції багато чого варто захищати, а Швецію найкраще захищати в НАТО, заявила прем'єр-міністр країни Магдалена Андерссон.

Швеція ухвалила офіційне рішення вступити в НАТО — підтримав парламент та уряд країни

Швеція ухвалила офіційне рішення вступити в НАТО — підтримав парламент та уряд країни

Це трапилося після вторгнення росії в Україну. Історична подія відбувається попри те, що 200 років Швеція зберігала військовий нейтралітет.

"Ми повідомили НАТО про те, що хочемо стати членом альянсу", – сказала прем’єр-міністр Магдалена Андерссон.

Це оголошення було зроблене після дебатів у парламенті, які пройшли в понеділок, показавши, що є величезна підтримка вступу до НАТО. З восьми партій Швеції проти цього виступили лише дві менші ліві партії.

Громадська думка в Швеції була проти вступу до НАТО перед вторгненням росії в Україну 24 лютого, але підтримка членства в НАТО швидко зросла після нападу.

Швеція та Фінляндія подадуть заявку на вступ разом. Обидві країни зважились змінити свій нейтральний статус після російського вторгнення в Україну та зростання загрози з боку Росії для їх безпеки.

Цікаво, що 16 травня на зустрічі в москві ОКДБ, путін заявив, що Швеція та Фнляндія в НАТО це не одне й те ж, що Україна в НАТО, та не висловив жодних заперечень з цього приводу. Зоча кордон рФ з так званим новим ворогом (НАТО) має призвести до перегляду військової концепції рФ, а на це уряд має виділити більше коштів, що своєю чергою посилить нагрузку на економіку самої країни.

Джерело