У Тернополі можна безплатно обстежити родимки. Профілактичні огляди організували до Всесвітнього дня меланоми. Про це Суспільному розповів лікар-дерматоонколог Центру здорової шкіри Ігор Когут.

За його словами, акція триватиме п'ять днів. За цей час планують оглянути понад сотню людей.

На огляд до лікаря прийшла тернополянка Юлія. Жінка говорить, профілактичний огляд проходить щороку.

У Тернополі безплатно обстежують родимки

"Я зазвичай спостерігаю за своїми родимками, але я не професіонал, тому звертаюся до фахівців, до дерматоонкологів. Вважаю, що за своїм здоров’ям потрібно слідкувати".

За словами лікаря, оглядати родимки в дерматоонколога потрібно раз на рік.

"Огляд проводять за допомогою спеціальних оптичних приладів. Ми використовуємо дерматоскоп. Ця лупа збільшує зображення в 10 разів. Всередині є поляризуючі лампи, які дозволяють просвітити шкіру на 1-2 мм вглибину і побачити основу родимки. Таким чином можна виявити пухлину, зрозуміти, наскільки вона небезпечна".

Тернополянка Надія Греса на огляд до лікаря привела доньку.

"У неї багато родимок, вона з ними народилася, тому періодично ходимо їх перевіряти. Побачили про безкоштовні обстеження, думаємо, підемо ще сюди перевіримо".

Ігор Когут розповідає, торік у клініці безплатно обстежили майже сотню охочих. Меланому виявили в п'ятьох.

"Меланома шкіри є надзвичайно небезпечною пухлиною, вона швидко росте і прогресує, тому своєчасне звернення до лікаря вкрай важливе. В першу чергу потрібно приходити на огляд людям у віці поза 40 років, також тим, у кого недавно на тілі виникли якісь новоутворення. Якщо родимка змінила колір, розмір, форму, чи виникла ерозія, яка довго не загоюється, потрібно звернутися до лікаря. Також варто обстежитися, якщо ви підлягали опроміненню ультрафіолетом, наприклад, в соляріях або під час довгого перебування на сонці".

У Центрі здорової шкіри безкоштовні огляди проводять п’ятий рік поспіль. За цей час обстежили понад пів тисячі відвідувачів, повідомив Ігор Когут. Загалом, торік на Тернопільщині меланому виявили у 64 людей.

Читайте також Громада на Тернопільщині отримала першу машину швидкої допомоги

Джерело