Частина жителів Ізюма, яких російські військові депортували на територію РФ, змогли повернутися до України через країни Європейського Союзу.

Про це 16 травня в телеефірі розказав начальник відділу Ізюмської міськради Максим Стрельник.

"Ми знаємо про випадки, коли людей насильно депортували, вивозили на територію РФ. Наші жителі, громадяни України перейшли кордон на КПП "Чугуновка", й після цього їх доправили у Бєлгород, пізніше вони проходили так звані фільтраційні табори, з ними спілкувалися спецслужби, вирішувалася подальша доля на території РФ. Деякі з цих людей поїхали до родичів, які у них є в Росії. Частина людей перейшла кордон з ЄС у Прибалтиці, й через Естонію, Латвію, Литву, Польщу змогла повернутися в Україну", — розказав Максим Стрельник.

Частина людей, яких депортували з Ізюма до РФ, змогли повернутися до України — міськрада

За словами Стрельника, на 16 травня в Ізюмі залишаються понад 15 тисяч жителів, в проханні евакуювати людей окупанти відмовляють.

"Російські окупанти активізували свою радіоелектронну боротьбу, все рідше місцеві можуть додзвонитися до рідних, волонтерів, місцевої влади. У місті — гуманітарна катастрофа. Понад тиждень окупанти забороняють залишати Ізюм навіть власним транспортом. До цього така можливість була певними маршрутами. Зараз місто повністю заблоковане", — сказав Максим Стрельник.

Що відомо 4 квітня у Генштабі ЗСУ повідомили, що жителів тимчасово окупованого Росією Ізюма почали примусово вивозити на територію РФ. На 16 квітня було відомо про понад 50 жителів Ізюма, яких вивезли до РФ. За даними міського голови Ізюма Валерія Марченка, з 15 березня місто повністю заблоковане з усіх сторін російськими окупаційними військами. Гуманітарних коридорів, щоб вивезти ізюмчан, окупанти українській стороні не погоджують. Евакуювати частину людей вдалося у середині березня. Читайте також

В Ізюмі ЗСУ знищили склади, на яких окупанти зберігали боєприпаси — Генштаб

Джерело