Президент Володимир Зеленський 16 травня провів переговори з директоркою-розпорядницею Міжнародного валютного фонду Кристаліною Георгієвою, в якій закликав пришвидшити надання фінансової допомоги Україні.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зеленський нагадав, що щомісячний дефіцит державного бюджету України становить близько 5 мільярдів доларів. Він наголосив на важливості фінансової підтримки України з боку держав-партнерів, зокрема США, Канади, Японії та країн Європейського Союзу.

Зеленський просить МВФ прискорити допомогу Україні

Глава держави закликав МВФ активно долучитися до розробки програми післявоєнної відбудови України і запевнив, що Київ налаштований продовжувати втілення реформ.

Своєю чергою директорка-розпорядниця МВФ зазначила, що повідомить "Групу семи" про необхідність пришвидшити надання фінансової підтримки. Вона запевнила, що МВФ і далі ретельно займається питаннями економіки України.

У квітні Україна запросила в Міжнародного валютного фонду 5 мільярдів доларів щомісячної допомоги протягом наступних трьох місяців для підтримання функціонування власної економіки.

Читайте також: Україна отримала понад $125 млн пожертв у криптовалюті з початку війни Що відомо У Варшаві 5 травня відбулася донорська конференція, ініційована Польщею та Швецією для збору коштів Україні. Її учасники загалом зобов'язалися виділити 6,5 мільярда доларів гуманітарної допомоги. З початку повномасштабного вторгнення Росії Україна отримала загалом понад 12 мільярдів доларів допомоги — йдеться як про гуманітарні ініціативи, так і про постачання озброєння, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Протягом першого тижня роботи платформи United24 на рахунки Національного банку України надійшло 25 мільйонів 804 тисячі 580 доларів, повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. На відновлення економіки після завершення війни з Росією Україна потребуватиме 600 мільйонів доларів, а в короткостроковій перспективі — від 4 до 5 мільярдів доларів на місяць, заявив під час круглого столу у Вашингтоні прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 82. Текстовий онлайн

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Джерело