Навчаються штурмувати міста, аби звільняти окупований Крим. На Чернігівщині тренуються бійці батальйону спеціального призначення "Штурм". Його кістяк складають українські ветерани-морпіхи. Разом на захист України стали у перші дні після повномасштабного російського вторгнення. Брали участь у боях на Київщині та знищували тили росіян на Чернігівщині. Перші два місяці воювали безплатно і лише нещодавно оформилися до Збройних Сил. Командир батальйону – Юрій Микуляк. Він один із тих феодосійських морпіхів, хто у 2014 році не зрадив присязі та пішов воювати за Україну.

З пейнтбольними рушницями та головним завданням – захопити і зачистити від ворога усі будівлі. Так відбуваються тактичні заняття в батальйоні добровольців-морпіхів.

На Чернігівщині вони облаштували собі польовий табір. Сплять у підвалі, а їжу готують на вогнищі.

Навчаються штурмувати міста, аби звільняти окупований Крим: на Чернігівщині тренуються ветерани-морпіхи

Боєць із позивним "Кіт" до російського вторгнення працював у ресторані в Києві. 24 лютого зранку пішов до військкомату. Тепер його клієнти – рота солдатів і готувати для них краще, ніж звичним клієнтам.

Більшість бійців батальйону, як і "Кіт" – добровольці. Найстарший із позивним "Фермер". Чоловік з Одещини і йому 64 роки. У військкоматі його забракували, хоча каже, почуває себе максимум на 50.

"Фермер" 4 роки воював на Донбасі, а мотивацію зараз йти на війну бачить таку:

"Не залишати ці проблеми для дітей та онуків. Бо ця проблема була і буде і залишиться".

В одному підрозділі з "Фермером" служить "Лакі". Йому 25 і чому в нього такий позивний розповідає так:

"Я більшу частину життя прожив за кордоном і приїхав за місяць до того, як все почалось. Ось таке от щастя".

За кордоном "Лакі" був підприємцем фінансистом. В морпіхи потрапив, дізнавшись про батальйон від батька, який як і син, нині боронить Україну, але артилеристом.

Кістяк батальйону "Штурм" складають ветерани морської піхоти.

"Обличчя не ховаю, в базі російського "Карателя" перебуваю давно", – говорить заступник командира батальйону спецпризначення «Шторм» Юрій Голодов.

Юрій Голодов служив у морській піхоті ще за часів СРСР, а з 2012 року очолює спілку морпіхів України. Гасло морських піхотинців "Вірні завжди" пояснює так:

"Вірні завжди, це все-таки, як на мене, це тут (показує на серце). Якщо став вже ти морпіхом, то хоч місяць, рік, 5 років. Є такі, хто побув тиждень і вони назавжди лишаються морпіхами".

В добровольчий батальйон ветерани-морпіхи об’єдналися з початком російського вторгнення. Командир Юрій Микуляк написав повідомлення у спільній групі і вже за декілька днів їх у підрозділі було більше 200-т бійців. Воювали власним коштом. Малими групами як ДРГ працювали на Київщині та Чернігівщині, де знищували тили росіян.

"Вони воюють по букварю, по книзі. А ми воюємо виходячи з практики 9-літньої війни на Донбасі. Як не скажу, що в них армія суперпідготовлена. Якби у них не було так багато важкої техніки, думаю, війна б вже завершилася на нашу користь", – каже командир батальйону спеціального призначення "Шторм" Юрій Микуляк.

Там таки захопили і перші трофеї. Тепер же батальйон добровольців у складі Збройних Сил і має на озброєнні американські снайперські гвинтівки "Барет" та нове українське озброєння.

Маючи озброєння від росіян, підтримку від українців та забезпечення від Збройних Сил, комбат Юрій Микуляк готує бійців до головного завдання:

"Хочеться звільнити Крим, там, де я народився і виріс".

Юрій Микуляк служив у феодосійському батальйоні морпіхів під час анексії Криму. Не зрадив присязі, воював на Сході, а за його голову росіяни призначили викуп:

"Судячи з інформації в Інтернеті, як пишуть кримські видання – понад 40 мільйонів рублів".

Тепер якщо в бою зустріне українських морпіхів, які присягнули Росії, розмова з ними буде короткою:

"Ті, хто зрадив присязі, тепер це наші вороги. В бою як чинять з ворогами? Вбивають їх! Якщо буде така можливість когось взяти в полон, ми візьмемо просто щоб подивитися в очі і спитати, чому вони пішли воювати проти України".

А позивний "Красавчік", ветеран "Правого сектора", який все життя розмовляє російською, на цій війні бачить для себе таку мету:

"Російськомовні не потребують вашого "звільнення"! Це ми, російськомовні, звільнимо вас від вашого Путіна та вашого уряду".

Подробиці у відео:

Читайте також:

На Чернігівщині чоловік зміг вибратися з могили після того, як його розстріляли росіяни

Джерело