У Кропивницькому в річці Сугоклія загинула риба. Найбільше нарахували товстолобиків – 80, розповів Суспільному заступник начальника обласного управління державної екоінспекції Олександр Яремчук. Ще знайшли у воді коропів, карася та йоржа.

Неживі товстолобики плавають у воді біля дамби берегів річки Сугоклія в районі парку Перемоги. Мертва риба є і з іншого боку дамби.

Щоб дізнатись причину загибелі риби, екоінспекція взяла проби води для дослідження. Результати показали, у воді перевищуються допустимі норми сульфатів та заліза, але це не могло спричинити загибель риби, каже Олександр Яремчук. "Це може впливати на ріст, але не на загибель".

У Кропивницькому в річці Сугоклія загинула риба

Причин загибелі може бути кілька, але що сталось – не знають, говорить Олександр Яремчук. Працівники екоінспекції обстежили територію – фактів скидів, зливів підприємств, які розташовані поруч, не знайшли – вони не працюють. "Можливо, людський фактор – миття якоїсь каністри, чи від ядохімікатів. Люди можуть у нас це зробити".

Мертву рибу має прибрати балансоутримувач. За словами речниці держпродспоживслужби в області Наталії Шевченко, це – органи місцевого самоврядування. Якщо її не приберуть, вона гнитиме: "Це буде неприємний запах, який відчуватиметься у повітрі на наближеній території. Частина залишків з'їдається іншою рибою, тобто це природно. Говорити, що це катастрофічні наслідки будуть – підстав немає".

Чи планує балансоутримувач річки прибирати мертву рибу, Суспільне з 12 травня намагається дізнатися у представників трьох управлінь і пресслужби Кропивницької міської ради. Відповіді не отримали.

За словами речниці держпродспоживслужби Наталії Шевченко, для того, щоб працівники служби взяли зразки на дослідження і перевірили, чи була риба уражена хворобами, має бути звернення від балансоутримувача річки. На сьогодні такого звернення від міської ради не отримували.

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело