Полковник Сергій Грабський вважає, що для ЗСУ було б надто складним завданням утримання перешийку з Кримом. Натомість росіяни зайшли на ту зону, де можуть себе забезпечувати, і далі не просуваються, тому що всі комунікації, які ведуть з тимчасово окупованого Криму, а їх всього дві, мають обмежені пропускні здатності.

Таку думку він висловив в інтерв'ю РБК-Україна.

"Якщо винести за дужки всі політичні теорії, що була зрада, що все було розміновано тощо, суто з військової точки зору - треба розуміти, які війська нам протистояли в Криму. Проти наших підрозділів, які були там на прикритті - йдеться про кілька батальйонів або маршеві підрозділи дуже невеликої чисельності, фактично без повітряного прикриття - діяло потужне угруповання противника, яке було підкріплено потужним угрупованням авіації і флоту", - сказав Грабський.

"Було б складно втримати цю територію": полковник пояснив, як окупантам вдалося швидко захопити Херсонщину

За його словами, навіть якби Україна та зосередила там 10-30 тисяч осіб, то бої би там були дуже складні з огляду насамперед на географію місцевості: це відкритий степ, сховатися там практично немає де, маневрувати нашими бронетанковими колонами дуже важко.

"По-друге, якщо подивитись на локацію - йдеться про лівий берег Дніпра у напрямку до Херсона - то побачите, що здійснювати забезпечення угруповання військ можна було тільки двома переходами через Дніпро. Це Херсон і Нова Каховка", - розповів експерт.

Полковник наголосив, що ЗСУ все ж вдалося вивести з-під удару основні підрозділи, щоб зберегти особовий склад. За його словами, у війні сьогодення не йдеться про банальне втримання територій. Йдеться про доцільність ведення бойових дій на зручних позиціях і доцільність збереження особового складу для подальшого контрнаступу.

Він каже, що на зазначеному напрямку окупанти мали п'ятикратну перевагу, і втримати цю територію було б складно. Так, загальна чисельність військ РФ в незаконно анексованому Криму, з його слів, налічувала 90 тисяч: приблизно 30-35 тисяч складали ударні війська - це десантники і механізовані підрозділи.

Грабський також звернув увагу на те, що це було абсолютно передбачувано.

"Якщо, до речі, взяти карту 1920 року, як діяв барон Врангель (один із очільників "білого руху" в роки громадянської війни в Росії, - ред.), ви здивуєтесь. Він фактично зайшов на ту ж саму територію, що й російські війська сьогодні, і далі не пішов... На тому етапі війни, за тих умов, коли ми мали оперувати одночасно на кількох напрямках, забезпечити швидку передислокацію військ, довідмобілізування наших підрозділів, і забезпечити утримання перешийку між Херсонською областю та Кримом було б дуже складним завданням. Ми би просто не змогли його втримати на той час", - розповів Грабський.

Нагадаємо, у Херсоні немає ліків, а в магазинах - російські товари. Мер міста розповів, як люди виживають в окупації.

Читайте також:

"Поталанило не контактувати з окупантами": український хокеїст розповів, як йому вдалося вибратися з Херсона

"Херсонці, не здавайтеся та тримайтеся": Кім звернувся до жителів окупованого міста

На Херсонщині на "керівні посади" призначають офіціанток та вишибал, та й ті вже готові втікати до Криму - СБУ

Джерело