Втрати військ Росії, які намагалися переправитися через Сіверський Донець у Луганській області, стали одними з наймасштабніших з початку війни. Вони породжують в РФ відчуття катастрофи. Про це повідомляє The New York Times.

За оцінками, заснованим на відкритих джерелах, в ході цієї провальної для Росії операції було вбито і поранено понад 400 російських військових.

Видання зазначає, що 11 травня російське командування направило близько 550 військовослужбовців 74-ї мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії на переправу через Сіверський Донець в районі Білогорівки Луганської області, щоб оточити українські сили поблизу Рубіжного.

Розгром під Білогорівкою: Росія відчула наближення катастрофи – The New York Times

Супутникові знімки показують, що українська артилерія розбила кілька російських понтонних мостів і знищила багато військ і техніки.


Розгром під Білогорівкою: Росія відчула наближення катастрофи – The New York Times

Інститут вивчення війни зазначив, що було вбито або поранено 485 росіян і знищено понад 80 одиниць техніки.

Стає все більш очевидним, пише NYT, що усвідомлення катастрофи проривається в жорстко контрольований кремлем інформаційний простір. У тому числі і тому, що про провал Росії на полі бою починають заявляти проросійські військові блогери. Деякі з них не стримувалися в критиці некомпетентного, на їхню думку, керівництва.

Якщо оцінки втрат Росії на Сіверському Донці виявляться точними, це стане однією з наймасштабніших смертельних битв за всю війну, зазначає видання.

Як раніше повідомлялося, українські війська зачищають територію села Білогорівка Луганської області, куди через понтонну переправу річкою перейшли окупанти.

Джерело