Творчі заняття для дітей з інвалідністю та переселенців влаштувала у Черкасах громадська організація "Ми є поруч". Її засновниця Тетяна Волочай розповіла, що такі заняття проводять двічі на тиждень.

В Обласній бібліотеці для юнацтва імені Василя Симоненка щотижня проводять заняття для дітей та молоді з інвалідністю й переселенців. 13-го травня на заняття прийшли понад 20 дітей: четверо з Черкас, інші — переселенці.

У Черкасах проводять інклюзивні творчі заняття для дітей з інвалідністю та переселенців

На заняття Крістіна привела п'ятирічного сина Марка. У Черкаси із Луганщини вони переїхали 3-го травня:

"Ці заняття ми знайшли самі, спілкувались із переселенцями і почули, що тут надають такі послуги для дітей з інвалідністю. Це цікаво, тим паче, що це творчі заняття. Знайомих у Черкасах поки що мало, але тут ми роззнайомились. Мій син Марк відвідує заняття вдруге. Марку тут цікаво, оскільки під час заняття діти спілкуються, а садочки наразі не працюють. Восени Марку йти до школи, тому такі заняття для нього важливі — це соціум, він вчиться слухати когось, малює і це все у ненав'язливій формі. Плануємо ходити сюди й надалі, оскільки Марк і раніше цікавився творчістю".

Віднедавна почала відвідувати заняття чотирирічна Мілана із Сєвєродонецька:

"Раніше я ходила лише у садочок. На цих заняттях мені подобається, хоч і ходжу третій раз. Тут ми малюємо і я знайшла друзів — тепер у мене є ще дві подруги. У Черкасах я проживаю близько місяця, вже освоїлась. Маю подругу Настю, вона приносить солодощі. Тут також солодощі дають за гарні малюнки, тож сьогодні постараюсь щось намалювати".

Черкащанка Дарія Давиденко заняття відвідує два роки. За цей час дівчина створила декілька десятків малюнків та творчих поробок, які брали участь у конкурсах та виставках:

"Я ходжу на заняття вже два роки і за цей час їх пропустила лише двічі через хворобу. Мій новий малюнок про Україну — зобразила козака та козачку. Також багато поробок робимо до різних свят".

На заняттях дівчина зробила листівку, яку подарувала ветерану АТО Сергію Прядці.

Сергій Прядка розповів, що для дітей найважливіше — це увага:

"До дітей на заняття навідуюсь вже понад рік. Допомагаю чим можу та їм для повного щастя багато не треба: ми спілкуємось, я залучаю їх у вітрильний спорт — катаю на човнах. Дітям дуже важлива увага і її має бути більше ніж зараз. У Черкасах таких дітей багато, тож підтримка має бути на рівні держави.

Від них ніколи не йду з пустими руками, завжди дарують мені свої малюнки. Є навіть малюнок із золотою медаллю, який подарували мені після мого приїзду з «Ігор Нескорених». Їхнє привітання було найщирішим. Дітям приємно, що я приходжу. Вони бачать, що я не здаюсь, тож я їх стимулюю, а вони стимулюють мене".

Зі слів Тетяни Волочай, заняття нині проводять двічі на тиждень, а все через те, що охочих долучитись стало більше:

"Із березня ми займаємось із дітками з інших міст. Їх дуже багато, тому заняття відбуваються у дві зміни. Наразі на заняття прийшли четверо дітей з Черкас, інші — це діти з постраждалих міст. Також ми працюємо з батьками дітей: надаємо підтримку, проводимо психологічну роботу. Шкода, що немає підтримки влади, все це проводиться нашими силами та силами батьків. У нашій організації залучені троє фахівців: два психологи та один логопед. Допомога потрібна постійно, ми у трьох дуже завантажені".

Тетяна Волочай зазначила, що їхня організація досі у пошуках власного приміщення:

"Добре, що нам надали це приміщення у бібліотеці. Воно доступне і це нам важливо, оскільки деякі діти пересуваються на візках. Та все ж розумію, що потрібно шукати інше приміщення, оскільки заняття мають проводитись систематично. Багато батьків просять індивідуальні заняття для дітей, а це ж не функції бібліотеки, хоч нас і пускають сюди".

Що відомо

"Ми є поруч" - черкаська неприбуткова громадська організація, яка займається розвитком і підтримкою родин з дітьми інклюзивних категорій.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також У Черкасах провели доброчинний комедійний вечір на підтримку ЗСУ Чому на Черкащині власникам сонячних електростанцій не виплачують кошти за "зелену" енергію "Нагодуємо і переселенців, і черкащан": господиня вирощує сім сортів полуниці

Джерело